Ziņas

Skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera lietuviete pārspēj trases rekordu

Skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera lietuviete pārspēj trases rekordu

Noskaidroti uzvarētāji labdarības skrējiensoļojumam Rīga –Valmiera, kurā no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Svētā Sīmaņa baznīcai Valmierā 128 skrējēji naktī no piektdienas uz sestdienu mēroja 107 kilometru garu distanci.

Sievietēm Viktorija Tomaseviciene no Lietuvas šogad pārspēja gan trases absolūto rekordu, gan atjaunotā skrējiensoļojuma rekordu, distanci veicot 10 stundās, 31 minūtēs un 7 sekundēs. Sievietēm otrā vieta Antrai Lukševicai, kura distanci veica 11 stundās, 27 minūtēs un 9 sekundēs, savukārt Tatiana Sviridova no Krievijas trasē pavadītais laiks bija 11 stundās un 29 minūtes.

Vīriešiem 2017.gada čempiona titulu ieguva Didzis Glušņevs, kurš distanci noskrēja 8 stundās, 27 minūtēs un 32 sekundēs, otrās vietas ieguvējs Pēteris Grīviņš, distanci noskrēja 8 stundās, 32 minūtēs un 11 sekundēs, savukārt trešā vieta Dmitrijam Ničiporam, kurš distancē pavadīja 8 stundas un 46 minūtes.

Īpaši tika sagaidīta arī ceturtās vietas ieguvēja – valmieriete Elīna Krūkle, kura atjaunoto skrējiensoļojumu veica jau ceturto gadu pēc kārtas, distancē pavadot 11 stundas, 37 minūtes un 15 sekundes.

Līdz pulksten 12.00 ir finišējuši 40 dalībnieki, bet izstājušies 24.

Atjaunotā skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera tradīcija nav tikai sportiska aktivitāte, bet katru gadu tās dalībnieki un brīvprātīgie saziedo līdzekļus labdarībai – kāda bērna vai jaunieša rehabilitācijai. Šogad saziedotie līdzekļi tiks izmantoti Lāsmas Zukures ārstniecības kursam Ziedot.lv rehabilitācijas centrā ”Poga”. Jau pirms sacensībām bija saziedoti 1515 eiro. Lāsma plāno arī sagaidīt ātrākos skrējējus finišā pie Sīmaņa baznīcas.

Kopš 2014.gada atjaunotais skrējiensoļojums Rīga – Valmiera notika jau ceturto gadu pēc kārtas un šogad tas pulcēja dalībniekus no 10 valstīm. Skrējiensoļojums aizsākās 1989.gadā un norisinājās piecus gadus, taču pēc tam sekoja 21 gadu ilgs pārtraukums.

Skrējiensoļojumu atbalsta Valmieras pilsētas dome, “Gjensidige”, “Sportland”, “Lexus”, “Liepkalni”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Smiltenes piens”, “Cido”, “Valmiermuiža”, “Mangaļi”, “Coca-Cola”, “Mapon”, “Samsung”, “Eži”, “Sajūtu parks”, “Valmieras teātris”, “Sporta laboratorija”, u.c.

Sacensību rezultātiem var sekot tiešraidē internet vietnē ultrataka.lv un sociālajos tīklos (https://www.facebook.com/ultrataka.lv)

mm

Par autoru Imants Antužāns

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *