Skrējēju sabiedrība saziedo rekordlielu summu Gustavam

Aizvadītajā nedēļā notikušā 107 kilometru skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera laikā tā dalībnieki un brīvprātīgie palīgi savāca 5453,10 pasākuma sargeņģelim astoņus gadus vecajam Gustavam Mārcim Spilvam no Vecpuebalgas, kurš no dzimšanas ir bērns

Pēteris Grīviņš labo 1992.gada Rīga-Valmiera trases rekordu

Sī gada labdarības skrējiens Rīga-Valmiera ieies vēsturē ne tikai ar jaunu absolūto trases rekordu, bet arī pirmo vīru – Pēteri Grīviņu no Raunas, kas leģendāro distanci pieveic ātrāk par astoņām

Rīga-Valmiera 2020 informatīvais pirmsstarta biļetens

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam? Par obligātā ekipējuma pozīciju – konfektes gumijlāči. Lai mazinātu infekciju slimību izplatības riskus, esam izņēmuši šo pozīciju no obligātā ekipējuma saraksta. Nākamgad gumijlāči

2020. gadā Rīga-Valmiera 107k risināsies 11.jūlijā

Pagājusi pirmā diena pēc ārkārtas stāvokļa beigām valstī un varam izziņot labdarības skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera jauno datumu – 11. jūliju, kas būs tieši pēc mēneša. Šobrīd intensīvi strādājam pie pasākuma saskaņošanas

Rīga-Valmiera 2020 tiek pārcelts

Par spīti ceturtdienas labajām valdības ziņām saistībā ar pasākumiem līdz 300 cilvēkiem, sporta sacensības joprojām nav atļautas un jāgaida 9.jūnija MK sēde. Tāpēc atvainojamies visiem, kuri paspēja viens otru apsveikt

Sākums / Jaunumi / Rīga-Valmiera 2020 informatīvais pirmsstarta biļetens

Rīga-Valmiera 2020 informatīvais pirmsstarta biļetens

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam?

 1. Par obligātā ekipējuma pozīciju – konfektes gumijlāči. Lai mazinātu infekciju slimību izplatības riskus, esam izņēmuši šo pozīciju no obligātā ekipējuma saraksta. Nākamgad gumijlāči atgriezīsies obligātajā ekipējumā.

 2. Lai maksimāli ievērotu drošības pasākumus, sacensību numurus varēs saņemt tikai Latvijas Universitātes centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19 pirms starta piektdienas vakarā. Reģistrācija, ekipējuma pārbaude, numuru izņemšana, mantu nodošana pārvešanai uz finišu un kontrolpunktiem Latvijas Universitātē notiks 10. jūlijā no plkst. 21:00 līdz 23:00. Piesardzības nolūkos aicināsim lieki neuzkavēties telpās, kopējam cilvēku skaitam nepārsniedzot atļautos 100.

 3. Kopā ar pirmstarta informatīvo biļetenu tiek nosūtīta “dalībnieka apliecinājuma lapa”, ko vēlams izdrukāt, parakstīt un ar to ierasties uz numura saņemšanu.

 4. Reģistrācija notiks divās plūsmās jeb divās atdalītās rindās pēc dalībnieku numuriem. Vienā rindā – 1-80, otrā – 81-160. Saraksts ar dalībnieku numuriem būs pieejams LU, kā arī

  https://ultrataka.lv/ultras/riga-valmiera/dalibnieku-saraksts/

 5. Atceries par obligāto ekipējumu – drošības veste ar atstarojošiem elementiem, strādājošs pieres lukturis, uzlādēts mobilais tālrunis, 20 EUR un krūzīte, kas būs nepieciešama kontrolpunktos, jo, domājot par vidi, šogad mazināsim atkritumus un uzpildīsim Tavu līdzpaņemto dzēriena trauku. Neaizmirsti, ka obligāto ekipējumu var pārbaudīt arī trasē skrējiena laikā, jo drošība vienmēr ir pirmajā vietā.

 6. Starts tiks dots pie Brīvības pieminekļa pusnaktī no 10. jūlija uz 11. jūliju – no piektdienas uz sestdienu. Tā kā pērnie uzvarētāji startēs arī šogad, startu dos Valmieras mērs Jānis Baiks un pirmā pašmāju spartatloniste Sigita Vāce.

 7. Visu dalībnieku starpfinišu un finiša rezultātiem tiešsaistē varēs sekot:

http://rezultati.ultrataka.lv/

Laika ņemšanas iekārtas un dalībnieku numuru čipus nodrošina lieldraugs “Stirnubuks” un “PlatformaRacing”. Rīga-Valmiera finišētājs Rimants Liepiņš būs lielajā brīvprātīgo palīgu pulkā un savā busiņā, mēģinot apsteigt līderus, turēs rūpi par rezultātiem.

 1. Lai trases rekords nejustos gana ērti, arī šoreiz līderus Rīgā pa Brīvības ielu līdz Julgai pavadīs Valsts policijas ekipāža. Skrējēji, kas atradīsies līderu grupā, drīkstēs pārvietoties pa brauktuves pirmo joslu. Pārējiem jāatrodas gājēju trotuāra un jāievēro CSN, tostarp, apstājoties pie luksofora sarkanās gaismas.

 2. Skrējiena laikā jāievēro visi CSN. Rīgā kustība notiek pa gājēju trotuāru labajā Brīvībās ielas pusē. Pirms Juglas kanāla, izmantojot gājēju tuneli, skrējēji nokļūst ielas pretējā pusē un turpmāko distanci veic pa brauktuves kreiso nomali.

 3. Pēc Brīvības ielas šķērsošanas kustība visu laiku notiks pa kreiso ceļa pusi. Arī Valmierā, skrienot cauri pilsētai, jāvirzās pa trotuāru ielas kreisajā pusē, un pretī veikalam “Valleta” jāšķērso iela pa gājēju pāreju, lai pēc 100 metriem sasniegtu finišu.

 4. Garkalnē dzelzsceļa sliežu šķērsošana notiks uzreiz aiz pirmā kontrolpunkta, kur nakts preču vilcienu satiksme būs spēciāli apturēta un darbosies “Latvijas Dzelzceļš” darbinieki, lai sniegtu drošību katram skrējējam no līdera līdz noslēdzošajiem izturībniekiem.

 5. Atbalsts no pavadošā transporta (velo, auto u.c.) drīkst būt tikai kontrolpunktos. Satiksmes kavēšana uz šosejas nav pieļaujama. Atbalsts trasē nav atļauts!

 6. Vietā, kur Tallinas šoseja šķērso Vidzemes šoseju, un veloceliņš pagriežas pa kreisi uz Ādažu pusi, jāšķērso atdalošā barjera un brauktuve, lai turpinātu kustību pa Vidzemes šoseju.

 7. Trasē izvietoti deviņi kontrolpunkti – restorāni nolikumā minētajās vietās. Kontrolpunktos būs pieejami gan ēdieni, gan dzērieni, kurus sagādājuši skrējiena atbalstītāji – tīkla “Maxima” spožākais lielveikals “Akropole”, “Coca-Cola” un mūsu atbalstītājs no pirmās dienas “Smiltenes piens”. Reģistrācijas brīdī Latvijas Universitātē iespējams nodot sūtījumus uz kontrolpunktiem. Lūgums ievērot saprātīgus sūtījumu izmērus.

 8. Noslēdzošais kontrolpunkts novietots precīzi pie 100 km atzīmes, kurā tiks fiksēts rezultāts Latvijas čempionātā 100km šosejas skrējienā. Rezultāti tiks ņemti vērā kā atlases kritērijs Latvijas izlases veidošanā Pasaules un Eiropas čempionātiem ultra garajās distancēs, it īpaši 100 kilometru skrējienā. No šīs laika ņemšanas vietas sāksies “Osveikals.lv” speciālais “INOV8” ātrumposms ar specbalvu – apaviem “Terra Ultra G260” abiem dzimumiem.
 9. Ik pēc pieciem kilometriem uz šosejas ir precīzas kilometru atzīmes, sākot no “RV 40 km”. Trase ir sertificēta un skrējiens ir ieguvis starptautiskās ultramaratonu asociācijas (IAU) kvalitātes zīmi “BRONZE label”.

 10. Izstāšanās gadījumā dalībniekiem jāinformē sacensību sekretariāts, zvanot vai sūtot īsziņu uz dalībnieku numuros norādīto vienu vai otru telefona numuru. Šajā gadījumā dalībnieki no trases tiks uzņemti organizatoru evakuācijas transportā, nogādāti finišā, kur saņems savas mantas un vajadzības gadījumā tiks nogādāts organizatoru nodrošinātajās atpūtas telpās.

 11. Par izstāšanos jāziņo arī gadījumā, ja netiek izmantots organizatoru evakuācijas pakalpojums.

 12. Finišā dalībniekiem pasniegsim leģendārās ābolu strūdeles un Smiltenes Piena spēka kefīru. Dalībniekiem, kas finišējuši saviem spēkiem tiks atgriezta drošības nauda 20€.

 13. Drošības nauda tiks atgriezta tikai sacensību dienā Valmierā.

 14. Sadarbībā ar fondu Ziedot.lv finišā būs novietota ziedojumu kastīte mazā Gustava Mārča Spilvas rehabilitācijai. Aicinām dalībniekus atgriezto drošības naudu novirzīt cēliem labdarības mērķiem.

 15. Skrējiena sargeņģelis Gustavs finišā sagaidīs ātrākos vīrus un dāmas.

 16. Biedrība “Ultrataka” sadarbībā ar “Vīnkalni Pils Māja” šogad maina arī stratēģiju finiša ēdināšanas jomā. Katrs finišētājs dažu soļu gājiena attālumā nokļūs viduslaiku pilsdrupu ģimenes picērijā, kur bez picām varēs baudīt arī citus itāļu ēdienus. Savukārt aktīvās atpūtas centrs “Eži” rūpēsies par Tavu labsajūtu Sīmaņa baznīcas pakājē.

 17. Pēc finiša dalībniekiem būs iespēja izmantot Valmieras 5. vidusskolas telpas (Raiņa ielā 3), kur būs pieejamas dušas, ģērbtuves, atpūtas telpa un masāža. Ieeja skolā pa sporta kompleksa durvīm. Skola būs atvērta no 6:00 līdz 18:30. Atrašanās vieta ir 350 metru attālumā no finiša zonas. Ieeja pa sporta kompleksa durvīm. Nokļūšanas plāns sekojošs:

  https://ej.uz/valmieras5vsk

 1. Rekomendējām nodrošināties ar segu vai guļammaisu, ko var nosūtīt uz finišu kopā ar citām mantām. To varēsiet izmantot skolas atvēlētajās atpūtas telpās.

 2. Apbalvošanas ceremonija paredzēta plkst. 18.00 finiša zonā, kur klātesošo vidū tiks izspēlēta loterija. Balvas tiks gan pirmajiem, gan tiem, kuri finišēs kontrollaika noslēdzošajā stundā. Pirms apbalvošanas uz skatuves kāps grupa “Pirmais kurss”.

 3. Pēc apbalvošanas ceremonijas uz galvaspilsētu dosies speciālais autobuss “Valmiera-Rīga” no pieturas “Kliņķis”. Biļetes iepriekšpārdošanā, pārskaitot 5e biedrības “Ultrataka” kontā, vai arī tās būs iespējams iegādāties reģistrācijā un/vai finišā. Vietu skaits ierobežots.

 4. Rezultāti tiks publicēti statistik.d-u-v.org un ultrataka.lv, tikmēr sociālā tīkla “Strava” lietotāji varēs cīnīties par tituliem atsevišķos trases posmos un segmentos starp kontrolpunktiem.

 5. Atbalstītāji šogad parūpēsies par dalībniekiem jau pirms starta. Reģistrācijas laikā katrs skrējējs saņems pa vienai “SiS” sporta želejai. Savukārt “Angico” piedāvās dizaina sejas maskas skrējējiem un brīvprātīgajiem palīgiem. Trasē līderi pavadīs “Lexus” auto ar pulksteni uz jumta. Kontrolpunktos atspirdzinās ultramaratonistu dzēriens “Coca-Cola”, sporta dzērienu nodrošinās “Isostar”, bet Stalbes kontrolpunktā darbosies “Pulsometrs.lv” komanda ar “Maurten” produkciju. Smiltenes piens rūpēsies ne tikai par kefīru finišā, bet arī par sieru trasē, “Mozzarella” gardajām bumbiņām Valmieras skolas “Chill Out” zonā. Finiša zonā pie Sīmaņa baznīcas darbosies “Aerify Recovery Techologies”, kas ne tikai piedāvās izmēģināt masāžas zābakus, bet arī apdrošinās 1992.gada leģendas Georga Jermolajeva trases rekordu (08:01:38) un piedāvā šos ekskluzīvos zābakus trases rekorda labotājam. Finišā pārsteigumu katram sola “Kokmuiža” ar savu produkciju, balvas uzvarētājiem būs arī no “Sportland”, “Fox Pace” rūpēsies par otro vietu izcīnījušo dāmu. “Apotheka” nodrošinās sacensību mediķi ar nepieciešamajiem materiāliem, kā arī brīvprātīgos palīgus ar dezinfekcijas līdzekļiem. Par spēka rupjmaizi trešo gadu pēc kārtas rūpēsies “Ķelmēni”. Lielveikalu ķēdes “Maxima” spožākais veikals “Akropole” sola parūpēties par pārtikas piedāvājumu kontrolpunktos. Savu artavu dos “Sporta laboratorija”, “Compressport” un citi atbalstītāji. Lielākais paldies sakāms Valmieras pilsētas pašvaldībai par viesmīlīgo ultramaratonistu uzņemšanu.

 6. Vairāki sadarbības partneri saviem sekotājiem izsludinājuši īpašos piedāvājumus pirms starta. Dažus pievienojam e-pasta sūtījumā un publicēsim arī “Facebook” pasākumu sadaļā. Ar pārīti specpiedāvājumu var iepazīties mūsu draugu mājaslapās, piemēram,

  https://pulsometrs.lv/riga-valmiera-107-ipasie-piedavajumi/

  https://www.takusports.lv/katalogs/category/riga-valmiera-10/

 7. Citiem jaunumiem un videotiešraidēm no trases seko līdzi

  https://www.facebook.com/events/754936295016493/

  https://www.facebook.com/ultrataka.lv/ un https://www.instagram.com/ultrataka.lv/

  Sociālajos tīklos startēs arī totalizators ar minējumiem par uzvarētāju un rezultātiem, kur par balvu – mugursomu – parūpēsies zīmols “Scott”. Piedalies!

 8. Visbeidzot pasākuma programma Valmierā:

 

7.50-8.20 Uzvarētāju sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

9.00 Ziedu ceremonija vīriešiem

9.20-9.50 Ātrāko dāmu sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

11.00 Ziedu ceremonija sievietēm

pie Sīmaņa baznīcas visas dienas garumā līdz pl.19.00 finišētāju sagaidīšana,

kā arī “Aerify Recovery Boots” testi un mūzika

17.00 uz skatuves grupa “Pirmais kurss”

Valmieras 5.vidusskolā visas dienas garumā līdz pl.17.30 dušas un masāža

18.00 apbalvošanas ceremonija:

Latvijas čempionāts 100 km šosejas skrējienos

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 107 km

Loterija un pateicība brīvprātīgajiem palīgiem

19.00 Speciālais autobuss Valmiera-Rīga no pieturas “Kliņķis”

 

Tiekamies uz šosejas #RV107

Top