Bērziņš un Armane labākie Latvijas komandā pēdējā startā PČ taku un kalnu skriešanā

Sestdien, 10. jūnijā, Austrijā Insbrukā noslēdzošajā pasaules čempionāta kalnu un taku skriešanas disciplīnā labākā Latvijas komandā bija šogad visos trijos posmos populārajā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” Lūša distancē uzvarējušie

PČ taku skriešanā garajā distancē atzīstams veikums Boldānei, kontrollaikā finišē arī Grīviņš

Vakar Insbrukā notiekošajā pasaules čempionātā taku un kalnu skriešanā grūtajā, garajā 87km distancē kontrollaikā no Latvijas finišu sasniedza šogad “Stirnu bukā” trijniekā tikušie – Linda Boldāne, kurai 50. vieta, un

Pasaules čempionātā kalnu un taku skriešanā 45km distancē Latvijas pārtāvji pie simtnieka

Otrajā dienā pasaules čempionātā taku un kalnu skriešanā, kas norisinās Austrijas pilsētā Insbrukā, 45km distancē labākos rezultātus Latvijas izlases rindās uzrādīja Kārlis Eiduks ar 104. vietu vīriešu konkurencē un Ivita

Pasaules čempionātā taku skriešanā “Vertical” distancē labākie no Latvijas Daugulis un Armane

Vakar, 7. jūnijā, pirmajā sacensību dienā pasaules čempionātā kalnu un taku skriešanā 7,1km distancē pret kalnu vairāk nekā simts dalībnieku vidū labākie no Latvijas bija 86. un 69. vietu ieguvušie

Jubilejas džemperis tikai RV107 finišētājiem

Lepojamies paziņot, ka katrs Rīga-Valmiera 2023 finišētājs saņems īpaši ekskluzīvu džemperi (!!!) par godu 10 gadu jubileju, ko atzīmēsim ar nepārtraukto skrējienu sēriju kopš 2014.gada, kad atjaunojām vēsturisko gladiatoru pastaigu,

Sākums / Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera / Rīga-Valmiera 2021 pirmsstarta informatīvais biļetens

Rīga-Valmiera 2021 pirmsstarta informatīvais biļetens

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam?

 1. Šogad viss būs stingrāk un nopietnāk. Ar karstumu, pandēmiju un šoseju nav joki.

 2. Sacensību numurus varēs saņemt Latvijas Universitātes (LU) centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19 pirms starta piektdienas, 16.jūlija vakarā no plkst. 22:00 līdz 23:00.

 3. LU varēs nodot paciņas kontrolpunktiem (KP) un mantas pārvešanai uz finišu. Dalībniekiem pašiem ir jāsagatavo paciņu marķējums, norādot KP numuru (skatīt zemāk tabulā vai nolikumā). Lūgums ievērot saprātīgus sūtījumu izmērus.

 4. LU ierodas tikai dalībnieki un viņu reģistrētās atbalsta personas. Piesardzības nolūkos pandēmijas laikā aicinām lieki neuzkavēties telpās, kopējam cilvēku skaitam nepārsniedzot atļautos 100. Telpās valkāt sejas maskas! Nepulcēties pie LU ieejas, bet brīvo laiku pirms starta pavadīt tuvējos parkos vai citā brīvi izvēlētā vietā!

 5. Kopā ar pirmstarta informatīvo biļetenu tiek nosūtīta “dalībnieka apliecinājuma lapa” (lejuplādēt šeit), ko vēlams izdrukāt, parakstīt un ar to ierasties uz numura saņemšanu.

 6. Reģistrācija notiks divās plūsmās jeb divās atdalītās rindās pēc dalībnieku numuriem. Vienā rindā – 1-80, otrā – 81-170. Saraksts ar dalībnieku numuriem būs pieejams LU, kā arī

https://ultrataka.lv/ultras/riga-valmiera/dalibnieku-saraksts/

 1. Kā katru gadu, pie numuru saņemšanas varēs atbrīvoties no liekajām numuru saspraudēm, kas iekrājušās no citām sacensībām. Būs iespēja tradicionāli papildināt mazo māla kedu.
 2. Atceries par obligāto ekipējumu – drošības veste ar atstarojošiem elementiem (apģērbs ar atstarojošiem elementiem neaizstāj drošības vesti), strādājošs pieres lukturis, uzlādēts mobilais tālrunis, 20 EUR un krūzīte, kas būs nepieciešama kontrolpunktos, jo, domājot par vidi, mazināsim atkritumus un uzpildīsim Tavu līdzpaņemto dzēriena trauku. Neaizmirsti, ka obligāto ekipējumu var pārbaudīt arī trasē skrējiena laikā, jo drošība vienmēr ir pirmajā vietā!

 3. Starts pie Brīvības pieminekļa atradīsies norobežotā teritorijā, kurā tiks ielaisti tikai dalībnieki un viņu reģistrētās atbalsta personas. Aiz norobežojošām lentām pulcēšanās ir aizliegta, to uzraudzīs pašvaldības policija.

 4. Pirms himnas dziedāšanas Mika Vilsona vadībā aizsāksim jaunu Rīga-Valmiera tradīciju – ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

 5. Starts tiks dots pie Brīvības pieminekļa pusnaktī no 16. jūlija uz 17. jūliju – no piektdienas uz sestdienu. Dalībniekus trasē laidīs Valmieras mērs Jānis Baiks un rekordists Pēteris Grīviņš, kurš ir vienīgais skrējējs, kas spējis šīs sacensības finišēt ātrāk par astoņām stundām.

 6. Pirmo reizi līderus ar pulksteni uz jumta pavadīs elektroauto “Lexus”.

 7. Dalībnieku starpfinišu un finiša rezultātiem tiešsaistē varēs sekot:

http://rezultati.ultrataka.lv/

14. Šogad līderus Rīgā nepavadīs Valsts policijas ekipāža, kas nozīmē to, ka skrējiena laikā jāievēro visi CSN. Rīgā kustība notiek pa gājēju trotuāru labajā Brīvībās ielas pusē. Pirms Juglas kanāla, izmantojot gājēju tuneli, skrējēji nokļūst ielas pretējā pusē un turpmāko distanci veic pa brauktuves kreiso nomali.

15. Pēc Brīvības ielas šķērsošanas kustība visu laiku notiks pa kreiso ceļa pusi. Arī Valmierā, skrienot cauri pilsētai, jāvirzās pa trotuāru ielas kreisajā pusē, un pretī veikalam “Valleta” jāšķērso iela pa gājēju pāreju, lai pēc 100 metriem sasniegtu finišu.

16. Palīdzība no reģistrētas atbalsta personas drīkst būt tikai oficiālajos sacensību KP. Satiksmes kavēšana uz šosejas nav pieļaujama. Atbalsts trasē nav atļauts!

17. Vietā, kur Tallinas šoseja šķērso Vidzemes šoseju, un veloceliņš pagriežas pa kreisi uz Ādažu pusi, jāšķērso atdalošā barjera un brauktuve, lai turpinātu kustību pa Vidzemes šoseju.

18. Latvijas dzelceļš Garkalnē skrējiena laikā slēgs vilcienu satiksmi, kas nozīmē drošu pāreju pār sliedēm.

19. Trasē izvietoti deviņi KP – restorāni nolikumā minētajās vietās, kuros ir jāierodas nolikumā minētajos darba laikos. Ierodoties pēc noteiktā laika, dalībnieks sacensības neturpina.

20. Restorānos būs pieejami gan ēdieni, gan dzērieni, kurus sagādājuši skrējiena atbalstītāji – “Maxima”, “Coca-Cola”, “Ķelmēni” un “Isostar”. Sacensību KP varēsiet saņemt savas marķētās paciņas.

21. Noslēdzošais KP novietots precīzi pie 100 km atzīmes, kurā tiks fiksēts rezultāts Latvijas čempionātā (LČ) 100km šosejas skrējienā. Rezultāti tiks ņemti vērā kā atlases kritērijs Latvijas izlases veidošanā Pasaules un Eiropas čempionātiem ultra garajās distancēs, it īpaši 100 km skrējienā. No šīs laika ņemšanas vietas sāksies “Osveikals.lv” speciālais septiņu kilometru “INOV8” ātrumposms ar specbalvu abiem dzimumiem.

22. Ik pēc pieciem kilometriem uz šosejas A3 ir precīzas kilometru atzīmes, sākot no “RV 40 km”. Trase ir sertificēta un skrējiens ir ieguvis starptautiskās ultramaratonu asociācijas (IAU) kvalitātes zīmi “BRONZE label”.

23. Izstāšanās gadījumā dalībniekiem jāinformē sacensību sekretariāts, zvanot vai sūtot īsziņu uz dalībnieku numura norādīto telefona numuru (+371 28 32 60 70). Šajā gadījumā dalībnieki no trases tiks uzņemti organizatoru evakuācijas transportā, nogādāti finišā, kur saņems savas mantas un vajadzības gadījumā tiks nogādāts organizatoru nodrošinātajās atpūtas telpās.

24. Par izstāšanos jāziņo arī gadījumā, ja netiek izmantots organizatoru evakuācijas pakalpojums.

25. Finišā dalībniekiem pasniegsim leģendārās ābolu strūdeles un Smiltenes Piena spēka kefīru. Dalībniekiem, kas finišējuši saviem spēkiem tiks atgriezta drošības nauda 20€.

26. Drošības nauda tiks atgriezta tikai sacensību dienā Valmierā.

27. Sadarbībā ar fondu Ziedot.lv finišā būs novietota ziedojumu kastīte mazo dvīņu Edžus un Toma rehabilitācijai. Aicinām dalībniekus atgriezto drošības naudu novirzīt cēliem labdarības mērķiem.

28. Skrējiena sargeņģeļi Toms un Edžus finišā sagaidīs ātrākos vīrus un dāmas, kā arī piedalīsies apbalvošanas ceremonijā.

29. Dalībnieku ēdināšanu pēc finiša nodrošina ģimenes picērija “Vīnkalni Pils Māja”, kur bez picām varēs baudīt arī citus itāļu ēdienus. Savukārt aktīvās atpūtas centrs “Eži” rūpēsies par Tavu labsajūtu Sīmaņa baznīcas pakājē.

30. Pēc finiša dalībniekiem būs iespēja izmantot Valmieras 5. vidusskolas telpas (Raiņa ielā 3), kur būs pieejamas dušas, ģērbtuves, atpūtas telpa un masāža. Ieeja skolā pa sporta kompleksa durvīm. Skola būs atvērta no 6:00 līdz 18:30. Atrašanās vieta ir 350 metru attālumā no finiša zonas. Ieeja pa sporta kompleksa durvīm. Nokļūšanas plāns sekojošs:

https://ej.uz/valmieras5vsk

31. Rekomendējām nodrošināties ar segu vai guļammaisu, ko var nosūtīt uz finišu kopā ar citām mantām. To varēsiet izmantot skolas atvēlētajās atpūtas telpās.

32. Apbalvošanas ceremonija paredzēta plkst. 19.00 finiša zonā, kur klātesošo vidū tiks izspēlēta loterija.

33. Pēc apbalvošanas ceremonijas uz galvaspilsētu dosies speciālais autobuss “Valmiera-Rīga” no pieturas “Kliņķis”. Biļetes par simbolisku samaksu 5 eiro būs iespējams iegādāties finišā. Vietu skaits ierobežots.

34. Rezultāti tiks publicēti statistik.d-u-v.org un ultrataka.lv, tikmēr sociālā tīkla “Strava” lietotāji varēs cīnīties par tituliem atsevišķos trases posmos un segmentos starp kontrolpunktiem.

35. Atbalstītāji šogad parūpēsies par dalībniekiem jau pirms starta. “Angico” piedāvās dizaina sejas maskas skrējējiem un brīvprātīgajiem palīgiem. “Aerify Recovery Techologies” apdrošinās Pētera Grīviņa (07:59:02) un Diānas Džavizas (09:21:49) pagājušā gada trases rekordus. Abi uzvarētāji no “Garmin” saņems jaunos šī gada sporta pulksteņus “Enduro”. Finišā pārsteigumu no ledusskapja katram sola “Kokmuiža” ar savu jauno produktu “Celmlauzis”. Balvas uzvarētājiem būs arī no “Sportland”, savukārt “Fox Pace” sarūpējusi dāvanu karti loterijai starp dāmām, kas pārspēs pirmo mūslaiku uzvarētājas Daces Veipas 2014.gada rezultātu (13:24:00). “Apotheka” nodrošinās sacensību mediķi ar nepieciešamajiem materiāliem. Par spēka rupjmaizi ceturto gadu pēc kārtas rūpēsies “Ķelmēni”. Savu artavu dos “Sporta laboratorija”, “Compressport”, “Scott” un citi atbalstītāji. Lielākais paldies sakāms Valmieras pilsētas pašvaldībai par viesmīlīgo ultramaratonistu uzņemšanu.

36. Citiem jaunumiem un videotiešraidēm no trases seko līdzi

https://www.facebook.com/events/754936295016493/

https://www.facebook.com/ultrataka.lv/

https://www.instagram.com/ultrataka.lv/

Top