Latvijas taku skriešanas darba grupas komandas papildināšana

Komandas papildinājums dizainam un grafikām Ja esi entuziasts vai profesionālis datorgrafikas apstrādē, datordizainā un Tev ir brīvais laiks, ko veltīt Latvijas taku skriešanas darba grupas pastiprināšanai. Latvijas taku skriešanas darba

Atskats uz semināru “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”

2024.gada 17.maijā tika aizvadīts ikvienam sportistam noderīgs seminārs “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”. Seminārs tika veidots sadarbojoties Latvijas taku skriešanas darba grupai ar Latvijas Antidopinga biroju. 1h28min garais

Taku skrējēju kopienas kopēja Whatsapp lietotnes grupa (Community)

WhatsApp lietotnes pieslēgšanās saite - spied.šeit.lv Sen atpakaļ, bija maz veidu, kā sazināties ar cilvēkiem, kā informēt lielāku cilvēku kopienu. Mūsdienās ir tik ļoti daudz dažādu informācijas avotu, ka ir

17.maijā tiek rīkots tiešsaistes seminārs “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”

Taku skriešanas darba grupa sadarbībā ar Latvijas Antidopinga biroju 17.maijā organizē semināru “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”.  Mērķis ar atklātām sarunām un diskusijām sniegt skrējējiem plašāku informāciju par

Zelta līmenī valsts svētkos startē labdarības Rīga-Valmiera 107 km

Labdarības formātā skrējiensoļojums atzīmē desmitgadi un šogad pulcē 215 dalībniekus no 10 valstīm. Dažas dienas pirms pasākuma piecgadīgā valmierieša Regnāra rehabiltācijai ziedojumos savākti pieci tūkstoši eiro. links Līdz Sīmaņa baznīcas

Sākums / Latvijas izlase / Latvijas taku reitings

Latvijas taku reitings

1. Taku reitings un karaļpāris

Daba, takas, svaigs gaiss, čiekuri un saknes. Kedas, krosenes un baspēdiņas sacensībās skrien pampakos un mēra augstummetrus. Gaujas Nacionālais parks, Kurzemes pauguraine un pat Latgales meži un pludmale ir labākās vietas, kurās noskaidrot sezonas veiksmīgākos un izvēlēties Kalnu Karali un Kalnu Karalieni.

Jau divus gadus dāmas un kungi (ne kazas un buki) cīnījušies plecu pie pleca, kedu pie kedas, metru aiz metra, lai rāptos pampakos, nomierinātu pulsu un rikšotu tālāk ātrumposmos. Divreiz visnepiekāpīgākie tikuši kronēti par Latvijas Taku reitinga karaļpāri. 2014. gadā tās bija četras sacensības, 2015. gadā to skaits dubultojās un sezona sākās jau aprīlī, ne augustā. 2016. gadā garā sacensību sezona sākas jau janvārī un posmu skaits palielinājies divtik.

Respektīvi, 2016. gadā uzdevums kļūst vēl izaicinošāks, jo uzskrienamo augstummetru būs vairāk. Lielāka būs arī konkurence: ne tikai, lai uzvarētu, bet arī, lai iekļūtu starp labākajiem. Tev noteikti gribēsies sekot līdzi situācijai reitinga tabulā un sacensties ar saviem draugiem un novadniekiem – panākt viņus, apsteigt, aizbēgt. Uzvarēs izturīgākais – tas, kurš sezonas garumā nepagurs un ar katrām sacensībām kļūs vienīgi spriganāks un kāpelīgāks.

2. Organizatori un sacensību kalendārs

Latvijas taku skriešanas reitingu organizē biedrības “Ultra garo skrējienu un taku skriešanas asociācija” un “VSK Noskrien” sadarbībā ar Latvijas taku skriešanas sacensību rīkotājiem un Latvijas Vieglatlētikas savienību.

2016. gada Taku reitinga kalendārā ir 19 sacensības, kurās pamatdistance sasniedz 15 kilometrus un organizatori sarūpējuši trases dabā ārpus pilsētvides. Pavisam ir 33 ieskaites distances.

Kalendārs: no ziemas līdz rudenim katru mēnesi pa vismaz vienam skrējienam dabā.

  • „Noskrien ziemu” trīs posmi (23. janvāris, 20. februāris un 12. marts) Priekuļu biatlona trasē – reitingā ietilpst garā (24 km) distance.
  • „Stirnu buks” septiņi posmi (16. aprīlis Baldone, 21. maijs Sigulda, 25. jūnijs Kuldīga, 30. jūlijs Talsi, 20. augusts Milzkalne, 24. septembris Mākoņkalns un 22. oktobris Valmiera) – Lūšu un Buku distances.
  • „xTrail Jūrmala” un „xTrail Ādaži” (29. maijs un 29. oktobris) – Tautas distances (ap 18 km).
  • „Zilonis Tumsā” (4.-5. jūnijs, Kuldīgas novada Rendas pagasts) – trīs garākās distances.
  • „Juglas apļi, 5. kārta” (28. jūnijs Rīga) – 5 apļu 18 km distance.
  • „Cēsis Eco Trail” (6. augusts) – trīs garākās distances.
  • „Baltijas Baso pēdu ultramaratons” (27. augusts, Ziemeļkurzeme) – divas garākās distances.
  • „Priekuļu trail” (4. septembris) Priekuļu biatlona trasē – garā jeb pamatdistance.
  • „Siguldas kalnu maratons” (1. oktobris) – visas trīs distances.
  • „Patriots” (12. novembris Ložmetējkalnā) – 24 km distance.

Līdz 30. aprīlim reitinga ieskaites sarakstam var tikt pievienotas jaunas, 2016. gada otrajā pusē plānotas sacensības. Vēlāk – tiks precizētas ziņas tikai par sarakstā jau iekļautajiem pasākumiem. Jaunumiem varēs sekot līdzi noskrien.lv sadaļā “Reitings”, kā arī ultrataka.lv.

3. Dalībnieki un drošība

Ievērojot demokrātiju, sezonas kopvērtējumā var iekļūt jebkurš, nešķirojot nevienu pēc valstiskās piederības, tautības, dzimuma, pārliecības, uzskatiem vai kā citādi. Vienīgi, jābūt sasniegušam sacensību nolikumos paredzēto minimālo vecumu, lai startētu attiecīgajā distancē. Sacensību organizatori nenes atbildību par dalībnieku iespējamām traumām sacensību laikā. Nelīdzeno taku skrējēji uzņemas pilnu atbildību par savas veselības atbilstību distances veikšanai, kā arī ievēro sacensību noteikumus un nolikumu.
Sacensību laikā uzņemtās fotogrāfijas un video ierakstus sacensību un reitinga organizatori drīkst izmantot reklāmas materiālos bez saskaņošanas ar tajās redzamajiem cilvēkiem.

4. Kopvērtējuma aprēķināšanas kārtība

Finišējot kaut vienās Taku reitinga sacensībās, dalībnieks tiek iekļauts sezonas kopvērtējuma tabulā. Tā kā skrējienu rīkotāji piedāvā trases ar dažādu augstummetru summu, tad tām tiek piešķirti G punkti, atkarībā no tā, cik reizes sacensību dalībnieki distances laikā pieveic Latvijas augstākā kalna absolūto augstumu – 312 metrus.

Piemēram, ja skrējiena augstummetru summa sasniedz 312 metrus, tad tam tiek piešķirts 1G punkts. Ja augstummetru summa sasniedz 624 metrus, tad tiek piešķirti 2G punkti, utt. Ja distancē nav 312 augstummetru, tad tiek piešķirti 0G punkti. Respektīvi, Latvijas Taku reitingā tiek iekļauti visi skrējieni dabā, kuru garums ir vismaz 15 kilometri un tiek rīkotas sacensību formātā.

Skrējiena kopvērtējuma uzvarētājs saņem lielāko punktu skaitu, ko aprēķina pēc formulas: G x 100 + 100. Piemēram, sacensībām ar 1000 augstummetriem tiek piešķirti 3G punkti un uzvarētājs tajās nopelnīs 400 punktus. Visu pārējo finišētāju iegūtais punktu skaits tiks aprēķināts, dalot uzvarētāja distancē pavadīto laiku ar pārējo skrējēju finiša laiku un pareizinot ar uzvarētāja nopelnīto punktu skaitu (piemēram, 400).

Sacensību organizatoru noteiktie augstuma metri un G punktu skaits būs atrodami skrējienu nolikumos vai tiks paziņoti atsevišķi.

Sezonas kopvērtējuma tabulā tiks summēts punktu skaits visās sacensībās aktīvāko un ātrāko, kā arī kāpelīgāko pusgaro un garo taku skrējēju atrašanai. Savukārt Latvijas Kalnu Karaļa un Kalnu Karalienes titula īpašnieku noteikšanai tiks vērtēta katra skrējēja četru labāko punktu summa. Vienāda punktu skaita gadījumā augstāk atradīsies skrējējs, kurš kādās sacensībās nopelnījis vairāk punktu.

Kopvērtējuma tabula tiks publicēta noskrien.lv sadaļā “Reitings”, kā arī ultrataka.lv. Tā tiks regulāri papildināta un atjaunota.

Reitinga veidotājiem ir tiesības līdz pat sezonas beigām izdarīt nepieciešamās izmaiņas un papildinājumus, parādoties jaunai informācijai (precizēti distanču garumi, kāpumu summas, G punktu skaits, sacensību atcelšana vai datumu maiņa, vārdu un uzvārdu labojumi, u. tml.).

Sīkāka informācija un precizējumi, rakstot uz sarakste@ultrataka.lv.

5. Apbalvošana

2016. gada izskaņā tiks kronēti taku skriešanas sezonas Kalnu Karalis un Kalnu Karaliene. Vienlaikus tiks pasniegtas LČ medaļas ultra garajās distancēs gada kopvērtējumā, diplomi un godināti arī reitinga Kefīra Kauss uzvarētāji, kā arī veikta garo distanču reitinga “Noskrien 2016” punktiem bagātāko skrējēju apbalvošana.

Top