Atskats uz semināru “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”

2024.gada 17.maijā tika aizvadīts ikvienam sportistam noderīgs seminārs “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”. Seminārs tika veidots sadarbojoties Latvijas taku skriešanas darba grupai ar Latvijas Antidopinga biroju. 1h28min garais

Taku skrējēju kopienas kopēja Whatsapp lietotnes grupa (Community)

WhatsApp lietotnes pieslēgšanās saite - spied.šeit.lv Sen atpakaļ, bija maz veidu, kā sazināties ar cilvēkiem, kā informēt lielāku cilvēku kopienu. Mūsdienās ir tik ļoti daudz dažādu informācijas avotu, ka ir

17.maijā tiek rīkots tiešsaistes seminārs “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”

Taku skriešanas darba grupa sadarbībā ar Latvijas Antidopinga biroju 17.maijā organizē semināru “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”.  Mērķis ar atklātām sarunām un diskusijām sniegt skrējējiem plašāku informāciju par

Zelta līmenī valsts svētkos startē labdarības Rīga-Valmiera 107 km

Labdarības formātā skrējiensoļojums atzīmē desmitgadi un šogad pulcē 215 dalībniekus no 10 valstīm. Dažas dienas pirms pasākuma piecgadīgā valmierieša Regnāra rehabiltācijai ziedojumos savākti pieci tūkstoši eiro. links Līdz Sīmaņa baznīcas

Bērziņš un Armane labākie Latvijas komandā pēdējā startā PČ taku un kalnu skriešanā

Sestdien, 10. jūnijā, Austrijā Insbrukā noslēdzošajā pasaules čempionāta kalnu un taku skriešanas disciplīnā labākā Latvijas komandā bija šogad visos trijos posmos populārajā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” Lūša distancē uzvarējušie

Sākums / Jaunumi / 12 stundu Igaunijas ultramaratonā triumfē Latvijas skrējēji Skadiņš un Meistere

12 stundu Igaunijas ultramaratonā triumfē Latvijas skrējēji Skadiņš un Meistere

Guna Meistere un Laimonis Skadiņš uzvarēja gadumijas 12 stundu ultramaratonā “Pēdējās nakts sapnis”, kas risinājās Igaunijas galvaspilsētas Tallinas pievārtē Meremoisā. No deviņām medaļām Latvijas skrējēji mājiniekiem atstāja vien divas.

Neskatoties uz starta nokavēšanu, Laimonim Skadiņam viena kilometra garajā trasē izdevās atkārtot trīs gadus senu sasniegumu – pieveikt 121,2 kilometrus un atkārtoti uzvarēt savdabīgajā ultramaratonā.

Par vienu apli mazāk noskrēja cits pieredzes bagāts ultramaratonists – Pēteris Cābulis, trešo vietu atvēlot Igaunijas pārstāvim Tarvo Siim (116,2 km). Vairāk nekā simts kilometrus noskrēja arī Kaspars Adijāns (106,2 km).

Sieviešu konkurencē līderpozīcijas jau no pirmajām sacensību stundām uzņēmās debitante Guna Meistere.

Par pārsteigumu daudziem citiem 12 minūtes pirms finiša Latvijas pārstāve pārtrauca sacensības pēc noskrietiem 98,2 kilometriem un neturpināja skriet līdz trīsciparu kilometrāžai. Taču ar to pietika uzvarai, jo konkurentēm Meisteres iekrātais pārsvars bija kļuvis neaizsniedzams.

Sacensībām noslēdzoties, trešo vietu izcīnīja Lauma Čerņevska (90,2 km) par pieciem kilometriem atpaliekot no otrajā vietā finišējušās igaunietes Janas Roosimagi (95,2 km). Vistuvāk dāmu pjedestālam bija Vineta Pētersone (87,2 km).

Komandu vērtējumā Latvijas ultramaratonisti “Pēdējās nakts sapnī” (“Viimase öö unistus”) uzvarēja gan vīriešu, gan sieviešu, gan jauktajā ieskaitē, mājās pārvedot septiņas medaļas, igauņu skrējējiem atstājot vien divas.

Laimonis Skadiņš ne tikai kļuva par šo sacensību divkārtēju uzvarētāju, bet ir arī galvenais pretendents uzvarai aizvadītā gada triju Igaunijas ultramaratonu kopvērtējumā.

Par tradīciju kļuvušais 12 stundu ultramaratons notika sesto reizi. Jaunākajam dalībniekam bija 16 gadu, vecākajam 80, liecina sacensību rīkotāju informācija.

Šoreiz -9 grādu salā Jauno gadu sagaidīja 60 skrējēju, no kuriem 25 pārstāvēja Latviju. Viņiem šķiet pavisam normāli sagaidīt Jauno gadu, skrienot pa meža taciņām teju pašā Baltijas jūras krastā.

Zināms, ka svētku uguņošana ir īpašs izaicinājums dzīvniekiem, varbūt tāpēc gadumiju tuvāk dabai izvēlējās aizvadīt arī trīs suņi un viņu saimnieki.

Foto: Juris Dzenis / žurnāls “Taku skrējējs”
Pārbublicēts no lsm.lv

Top