LČ 100 kilometros startē 166 skrējēji

Sestdienas, 17.jūlija rītā Valmierā tiks noskaidroti jaunie Latvijas čempioni 100 kilometru skrējienā, kurā startēs 166 Rīga-Valmiera dalībnieki. Pagājušā gada uzvarētāji Pēteris Grīviņš (7:25:02) no Raunas un Austrijā dzīvojošā Diāna Džaviza

Skrējienā Rīga-Valmiera noskaidros jaunus čempionus

Naktī uz sestdienu, 17.jūliju 166 ultragaro distanču skrējēji 13.reizi mēros ceļu no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sīmaņa baznīcai Valmierā, lai ar uzrakstu “Brīvību Latvijai!” uz starta numuriem, nodotu Mildas sveicienu

Rīga-Valmiera 2021 pirmsstarta informatīvais biļetens

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam? Šogad viss būs stingrāk un nopietnāk. Ar karstumu, pandēmiju un šoseju nav joki. Sacensību numurus varēs saņemt Latvijas Universitātes (LU) centrālajā ēkā, Raiņa

Šogad līdz Kliņķim skriesim 17.jūlijā

Ņemot vērā epidemoloģisko situāciju, pieņemts lēmums skrējiensoļojumu Rīga-Valmiera 107 km rīkot 17.jūlijā tradicionāli naktī no piektdienas uz sestdienu. Savukārt sacensību reģistrāciju sāksim 17.jūnijā pl. 7.59.02, kas simbolizē pulksteņa laiku, kad

Rīga-Valmiera 107km reģistrācija tiek atlika

Rīga-Valmiera 107km reģistrācija tiek atlika par nedēļu no plānotās ceturtdienas, 10.jūnija pl.7.59.02 Mēs priecājamies par vīrusa C19 strauji krītošo divu nedēļu kumulatīvo rādītāju, kas šobrīd ir sasniedzis - 187, taču

Sākums / Jaunumi / Paziņos mazajam Jēkabam Bluķim saziedoto naudas summu

Paziņos mazajam Jēkabam Bluķim saziedoto naudas summu

Labdarības fonda Ziedot.lv Bērnu rehabilitācijas centrā POGA ceturtdien, 7.aprīlī plkst.18.00 paziņos sešgadīgā valmierieša Jēkaba Bluķa ārstēšanai savākto naudas summu Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera laikā, informē sacensību rīkotāji Ultra garo skrējienu un taku skriešanas asociācija.

Jēkabs Bluķis kļuva par šī gada Latvijas garākā ultramaratona Rīga-Valmiera sacensību iedvesmotāju. Sešgadīgais valmierietis dzima grūtībās un cieta no skābekļa trūkuma, kas atstājis sekas – viņam ir kavēta valodas attīstība un sīkā motorika. 2015.gadā zēns manāmi progresēja pēc diviem delfīnterapijas kursiem. Ja gadu atpakaļ viņš sazinājās tikai ar žestiem, tad tagad jau spēj pateikt īsus teikumus, atkārot vārdus un nosaukt priekšmetus.

Jēkabs lepojas ar to,ka iemācījies braukt ar divriteni, viņš ir piedalījies Valmieras maratona bērnu skrējienos. Taču lai sekmīgāk uzsāktu skolas gaitas, viņam nepieciešams turpināt delfīnterapijas kursu. Leģendārā un teiksmām apvītā skrējiensoļojuma dalībnieki nolēma palīdžet mazajam Jēkabam un savākt nepieciešamos 2772 eiro.

Līdz 2.aprīlim, kad notika Latvijas čempionāta ultra garajās distancēs pirmais posms Rīga-Valmiera, skrējēji un brīvprātīgie bija saziedojuši 1579 eiro. Taču pašā sacensību dienā saziedots vēl aptuveni 1100 eiro. Labdarības ultramaratona Rīga-Valmiera ziedošanas akcija noslēgsies 7.aprīlī Ziedot.lv rehabilitācijas centrā Poga, kur plkst.18.00 tiks paziņota kopējā saziedotā summa. Uz preses konferenci Rīgā, Indrānu ielā 13 aicināti preses pārstāvji, lai tiktos ar Jēkaba Bluķa mammu Agitu, rehabilitācijas centra Poga vadītāju Līgu Latkovsku, Rīga-Valmiera uzvarētājiem Uldi Kļaviņu un Sigitu Vāci, kā arī nesavtīgajiem brīvprātīgajiem.

Jēkaba vecāki ik dienu apmaksā no saviem līdzekļiem regulāras reitterapijas un logopēda nodarbības, kā arī ergoterapiju un Montessori terapiju, tāpēc saziedotā summa, kura šobrīd tuvojas trim tūkstošiem eiro, nevarēs būt par lielu.

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera arī pērn vāca līdzekļus labdarībai un saziedoja 2635 eiro cēsinieces Undīnes Ozoliņas ārstēšanai. 2015.gadā savāktie līdzekļi nodrošināja divus delfīnterapijas kursus Minskā. Ja pērn mazā Undīne finišētājus pie Valmieras Sīmaņa durvju Kliņka sagaidīja ratiņkrēslā, tad šogad viņa to darīja jau stāvot uz savām kājām.

Ziņots, ka sestdien 2.aprīlī astoto reizi risinājās Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera, kuru trešās atmodas laikā dēvēja par gladiatoru pastaigu 24 stundu garumā. 2014.gadā sacensības tika atjaunotas kā garākais 107 kilometru ultramaratons un trīs gadu laikā tam bijuši trīs dažādi uzvarētāji – Valdis Ņilovs un Dace Veipa (2014), Māris Babris un Marta Zumberga (2015), Uldis Kļaviņš un Sigita Vāce (2016).

Tradicionāli skrējienam ir dalībnieku skaita ierobežojums un visas 107 vietas tikai aizpildītas vienā decembra naktī. Pēc tam dalība bija iespējama tikai pret 107 eiro ziedojumu Jēkabam. Bez maksas varēja startēt vēsturiskie dalībnieki, kuri bija piedalījušies Rīga-Valmiera no 1989. līdz 1993.gadam. Šogad skrējienā finišu sasniedza 90 ultramaratonisti.

Rīga-Valmiera ir Latvijas čempionāta ultra garajās distancēs pirmais posms. Nākamais notiks 28.maijā Daugavpilī, kur tiks noskaidroti valsts čempioni 100 un 50 kilometru distancēs. Ziedot.lv rehabilitācijas centrā Latvijas Vieglatlētikas savienība demonstrēs medaļu komplektu, kuru varēs izcīnīt Latvijas čempionātā ultra garajās distancēs.

Top