Latvijas taku skriešanas darba grupas komandas papildināšana

Komandas papildinājums dizainam un grafikām Ja esi entuziasts vai profesionālis datorgrafikas apstrādē, datordizainā un Tev ir brīvais laiks, ko veltīt Latvijas taku skriešanas darba grupas pastiprināšanai. Latvijas taku skriešanas darba

Atskats uz semināru “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”

2024.gada 17.maijā tika aizvadīts ikvienam sportistam noderīgs seminārs “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”. Seminārs tika veidots sadarbojoties Latvijas taku skriešanas darba grupai ar Latvijas Antidopinga biroju. 1h28min garais

Taku skrējēju kopienas kopēja Whatsapp lietotnes grupa (Community)

WhatsApp lietotnes pieslēgšanās saite - spied.šeit.lv Sen atpakaļ, bija maz veidu, kā sazināties ar cilvēkiem, kā informēt lielāku cilvēku kopienu. Mūsdienās ir tik ļoti daudz dažādu informācijas avotu, ka ir

17.maijā tiek rīkots tiešsaistes seminārs “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”

Taku skriešanas darba grupa sadarbībā ar Latvijas Antidopinga biroju 17.maijā organizē semināru “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”.  Mērķis ar atklātām sarunām un diskusijām sniegt skrējējiem plašāku informāciju par

Zelta līmenī valsts svētkos startē labdarības Rīga-Valmiera 107 km

Labdarības formātā skrējiensoļojums atzīmē desmitgadi un šogad pulcē 215 dalībniekus no 10 valstīm. Dažas dienas pirms pasākuma piecgadīgā valmierieša Regnāra rehabiltācijai ziedojumos savākti pieci tūkstoši eiro. links Līdz Sīmaņa baznīcas

Sākums / Jaunumi / Paziņos mazajam Jēkabam Bluķim saziedoto naudas summu

Paziņos mazajam Jēkabam Bluķim saziedoto naudas summu

Labdarības fonda Ziedot.lv Bērnu rehabilitācijas centrā POGA ceturtdien, 7.aprīlī plkst.18.00 paziņos sešgadīgā valmierieša Jēkaba Bluķa ārstēšanai savākto naudas summu Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera laikā, informē sacensību rīkotāji Ultra garo skrējienu un taku skriešanas asociācija.

Jēkabs Bluķis kļuva par šī gada Latvijas garākā ultramaratona Rīga-Valmiera sacensību iedvesmotāju. Sešgadīgais valmierietis dzima grūtībās un cieta no skābekļa trūkuma, kas atstājis sekas – viņam ir kavēta valodas attīstība un sīkā motorika. 2015.gadā zēns manāmi progresēja pēc diviem delfīnterapijas kursiem. Ja gadu atpakaļ viņš sazinājās tikai ar žestiem, tad tagad jau spēj pateikt īsus teikumus, atkārot vārdus un nosaukt priekšmetus.

Jēkabs lepojas ar to,ka iemācījies braukt ar divriteni, viņš ir piedalījies Valmieras maratona bērnu skrējienos. Taču lai sekmīgāk uzsāktu skolas gaitas, viņam nepieciešams turpināt delfīnterapijas kursu. Leģendārā un teiksmām apvītā skrējiensoļojuma dalībnieki nolēma palīdžet mazajam Jēkabam un savākt nepieciešamos 2772 eiro.

Līdz 2.aprīlim, kad notika Latvijas čempionāta ultra garajās distancēs pirmais posms Rīga-Valmiera, skrējēji un brīvprātīgie bija saziedojuši 1579 eiro. Taču pašā sacensību dienā saziedots vēl aptuveni 1100 eiro. Labdarības ultramaratona Rīga-Valmiera ziedošanas akcija noslēgsies 7.aprīlī Ziedot.lv rehabilitācijas centrā Poga, kur plkst.18.00 tiks paziņota kopējā saziedotā summa. Uz preses konferenci Rīgā, Indrānu ielā 13 aicināti preses pārstāvji, lai tiktos ar Jēkaba Bluķa mammu Agitu, rehabilitācijas centra Poga vadītāju Līgu Latkovsku, Rīga-Valmiera uzvarētājiem Uldi Kļaviņu un Sigitu Vāci, kā arī nesavtīgajiem brīvprātīgajiem.

Jēkaba vecāki ik dienu apmaksā no saviem līdzekļiem regulāras reitterapijas un logopēda nodarbības, kā arī ergoterapiju un Montessori terapiju, tāpēc saziedotā summa, kura šobrīd tuvojas trim tūkstošiem eiro, nevarēs būt par lielu.

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera arī pērn vāca līdzekļus labdarībai un saziedoja 2635 eiro cēsinieces Undīnes Ozoliņas ārstēšanai. 2015.gadā savāktie līdzekļi nodrošināja divus delfīnterapijas kursus Minskā. Ja pērn mazā Undīne finišētājus pie Valmieras Sīmaņa durvju Kliņka sagaidīja ratiņkrēslā, tad šogad viņa to darīja jau stāvot uz savām kājām.

Ziņots, ka sestdien 2.aprīlī astoto reizi risinājās Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera, kuru trešās atmodas laikā dēvēja par gladiatoru pastaigu 24 stundu garumā. 2014.gadā sacensības tika atjaunotas kā garākais 107 kilometru ultramaratons un trīs gadu laikā tam bijuši trīs dažādi uzvarētāji – Valdis Ņilovs un Dace Veipa (2014), Māris Babris un Marta Zumberga (2015), Uldis Kļaviņš un Sigita Vāce (2016).

Tradicionāli skrējienam ir dalībnieku skaita ierobežojums un visas 107 vietas tikai aizpildītas vienā decembra naktī. Pēc tam dalība bija iespējama tikai pret 107 eiro ziedojumu Jēkabam. Bez maksas varēja startēt vēsturiskie dalībnieki, kuri bija piedalījušies Rīga-Valmiera no 1989. līdz 1993.gadam. Šogad skrējienā finišu sasniedza 90 ultramaratonisti.

Rīga-Valmiera ir Latvijas čempionāta ultra garajās distancēs pirmais posms. Nākamais notiks 28.maijā Daugavpilī, kur tiks noskaidroti valsts čempioni 100 un 50 kilometru distancēs. Ziedot.lv rehabilitācijas centrā Latvijas Vieglatlētikas savienība demonstrēs medaļu komplektu, kuru varēs izcīnīt Latvijas čempionātā ultra garajās distancēs.

Top