Skrējēju sabiedrība saziedo rekordlielu summu Gustavam

Aizvadītajā nedēļā notikušā 107 kilometru skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera laikā tā dalībnieki un brīvprātīgie palīgi savāca 5453,10 pasākuma sargeņģelim astoņus gadus vecajam Gustavam Mārcim Spilvam no Vecpuebalgas, kurš no dzimšanas ir bērns

Pēteris Grīviņš labo 1992.gada Rīga-Valmiera trases rekordu

Sī gada labdarības skrējiens Rīga-Valmiera ieies vēsturē ne tikai ar jaunu absolūto trases rekordu, bet arī pirmo vīru – Pēteri Grīviņu no Raunas, kas leģendāro distanci pieveic ātrāk par astoņām

Rīga-Valmiera 2020 informatīvais pirmsstarta biļetens

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam? Par obligātā ekipējuma pozīciju – konfektes gumijlāči. Lai mazinātu infekciju slimību izplatības riskus, esam izņēmuši šo pozīciju no obligātā ekipējuma saraksta. Nākamgad gumijlāči

2020. gadā Rīga-Valmiera 107k risināsies 11.jūlijā

Pagājusi pirmā diena pēc ārkārtas stāvokļa beigām valstī un varam izziņot labdarības skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera jauno datumu – 11. jūliju, kas būs tieši pēc mēneša. Šobrīd intensīvi strādājam pie pasākuma saskaņošanas

Rīga-Valmiera 2020 tiek pārcelts

Par spīti ceturtdienas labajām valdības ziņām saistībā ar pasākumiem līdz 300 cilvēkiem, sporta sacensības joprojām nav atļautas un jāgaida 9.jūnija MK sēde. Tāpēc atvainojamies visiem, kuri paspēja viens otru apsveikt

Sākums / Jaunumi / Skrējēju sabiedrība saziedo rekordlielu summu Gustavam

Skrējēju sabiedrība saziedo rekordlielu summu Gustavam

Aizvadītajā nedēļā notikušā 107 kilometru skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera laikā tā dalībnieki un brīvprātīgie palīgi savāca 5453,10 pasākuma sargeņģelim astoņus gadus vecajam Gustavam Mārcim Spilvam no Vecpuebalgas, kurš no dzimšanas ir bērns ar kustību traucējumiem.

Saziedoto summu skrējiena Rīga-Valmiera noslēgumā bērnu rehabilitācijas centrā “POGA” paziņoja labdarības organizācijas “Ziedot.lv”, piebilstot, ka Gustavam jāsāk skolas gaitas, taču komunikācijai ar citiem cilvēkiem nepieciešama speciāla ierīce. Ar ievērojamo ziedojumu varēs veikt arī rehabilitācijas procedūras.

Atjaunotais skrējiens Rīga-Valmiera jau sesto gadu vāc līdzekļus Vidzemes bērniem ar kustību traucējumiem un iepriekšējie gadi rādījuši, ka pusotrs simts dalībnieku un brīvprātīgo palīgu spēj savākt vairāk nekā 4 000 eiro kādam vidzemniekam, kam pilnvērtīga staigāšana un skriešana ir nākotnes sapnis.

Iepriekšējos gados palīdzēts cēsiniecei Undīnei, valmierietim Jēkabam, Lāsmai no no Burtniekiem, Kristai no Jaunpiebalgas.

Gustavs no Vecpiebalgas aug daudzbērnu ģimenē un ir cīnījies par savu dzīvību un veselību jau no pirmajiem dzīves mirkļiem. Ārstu uzstādītā diagnoze bija: iedzimta centrālās nervu sistēmas (CNS) attīstības anomālija. Plaša porencifāliska cista kreisās puslodes rajonā. Hidrocefālija. Difūza muskulatūras hipotonija ar paaugstināta muskulatūras tonusa elementiem. Psihomotorās attīstības aizture.

Skrējiena laikā tika vākti līdzekļi, lai iegādātos un bērnu rehabilitācijas centrā “POGA” apgūtu palīgierīci “Tobii”, ar kuras palīdzību atvieglotu Gustavam zinību apguves procesu Raiskuma pamatskola pirmajā klasē.

Labdarības mērķi varēja realizēt ar pārskaitījumu sabiedriskā labuma organizācijas “Ultrataka” kontā, skrējiena laikā papildinot ziedojumu kastīti vai noslēguma pasākumā ņemot dalību labdarības izsolē, kur visi līdzekļi tika novirzīti mazajam Gustavam, tādējādi papildinot sākotnēji klātienē nosaukto summu.

Iepriekš ziņots, ka 11.jūlijā aizvadītajā labdarības skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera krita 28 gadus senais dzīvās leģendas Georga Jermolajeva trases rekords (08:01:38), ko pārspēja Pēteris Grīviņš (07:59:02), kam uz pēdām mina Kristaps Magone (08:00:00). Savukārt salagrīviete Diāna Džaviza, skrienot naktī lietainos laikapstākļos, spēja labot olimpietes un soļotājas Anitas Liepiņas 2002.gada rezultātu 100 kilometros (8:50:58), kļūstot par visu laiku trešo ātrāko Latvijas sieviešu skrējēju (8:48:12) aiz Svetlanas Ivanovas (8:01:20) un Tamāras Merzļikinas (8:24:48).

No 142 startējušajiem finišu pie Sīmaņa baznīcas durvju kliņķa sasniedza 117 dalībnieki, tostarp 36 no 46 sievietēm. Otro reizi 107 kilometrus garo distanci veica Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks un viņa trenere olimpiete Jolanta Dukure (19:53:00).

Skrējiensoļojumu atbalstīja Latvijas Universitāte, Latvijas Vieglatlētikas savienība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Videmes olimpiskais centrs, Stirnubuks un virkne uzņēmumu, kā arī pussimts brīvprātīgo palīgu.

Top