Ultrataka aicina pieteikties sacensību organizatorus uz 2023.gada Latvijas čempionāta taku skriešanā rīkošanu

Sacensībām ir jāizpilda šādi kritēriji: jānorisinās no 2023.gada 1.aprīļa līdz 21.maijam vai no 2023.gada 24.jūnija līdz 29.oktobrim; distances garumam jābūt virs 50km; asfalta segums nedrīkst pārsniegt 15% no distances; jābūt

Latvijas izlase startē pirmajā pasaules čempionātā kalnu un taku skriešanā

"World Mountain & Trail Running Championships" (WMTRC) bija iecerēts pagājušā gada novembra vidū Taizemē, taču plānus izjauca globālā pandēmija un vērienīgais pasākums tika pārcelts uz šī gada februāri, bet pēc tam

Latvijas taku skriešanas komanda gatava pasaules čempionātam Taizemē

Latvijas taku skriešanas komanda 13 dalībnieku sastāvā ir gatava startam pasaules čempionātā kalnu un taku skriešanā, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Taizemes kalnos. Latvijas komanda 13 dalībnieku sastāvā – astoņas

Skrējiens finišē, labdarība turpinās

Nakts un diena, lietus un saule, rītausma un saullēkts, mērķi un soļi, starts un finišs, himna un panākumi, cīņa ar sevi un plecu pie pleca kopā ar konkurentiem, vājuma brīži

Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera 107km dalībnieku pirmsstarta informatīvais biļetens 2022

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam? 1. Sacensību numurus varēs saņemt Latvijas Universitātes (LU) centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19 pirms starta piektdienas, 10.jūnija vakarā no plkst. 22:00 līdz 23:00.

Sākums / Jaunumi / Skrējiens finišē, labdarība turpinās

Skrējiens finišē, labdarība turpinās

Nakts un diena, lietus un saule, rītausma un saullēkts, mērķi un soļi, starts un finišs, himna un panākumi, cīņa ar sevi un plecu pie pleca kopā ar konkurentiem, vājuma brīži un saņemšanās sprinta ātrumposmā. Tas viss un vēl daudz kā cita piedzīvots šosejas svētkos aizvadītajās brīvdienās, taču pāri visam bija mazā Krista, kas kā sargeņģelis visas dienas garumā gaidīja pie Sīmaņa baznīcas visus, kuri vēlējās pārbaudīt dzirdēto, ka Kliņķis asarām netic.

 

“Brīvību Latvijai” rotā Rīga-Valmiera sacensību numurus kopš 1989.gada un tā ir vērtība, par kuru ir vērts skriet 107 kilometrus gadu no gada. Šogad uz starta izgāja 131 skrējējs, tostarp arī speciāli no Ukrainas ieradusies Viktorija Nikolaienko-Briantseva, kura simbolizēja cīņu par brīvību, kas skrējējas dzimtenē turpinās nepārtaukti nu jau 107 dienas. Viešņa sarūpēja sen nebijušu spriedzi dāmu konkurencē, vairākkārt mainoties vadības grožiem ar divkārtējo uzvarētāju Vitu Devjatņikovu, kurai šis bija jau ceturtais veiksmīgais starts. Ja 2016.gadā Sigita Vāce tikai 102.kilometrā pārņēma līderes grožus no Daces Veipas, tad šoreiz abas līderes finišēja ar trīs minūšu starpību, kas ir mazākā sieviešu konkurencē Rīga-Valmiera vēsturē. Starp citu, šī nav pirmā reize, kad uzvaru izcīna Viktorija, jo 2017.gadā Valmieru pirmā sasniedza vārda māsa Viktorija Tomaseviciene no Lietuvas, tolaik tiekot pie jauna trases rekorda (10:31:07).

 

Abas skrējējas septembrī redzēsim Eiropas čempionātā (EČ) diennakts skrējienā Itālijas pilsētā Veronā, kur debitēs arī trešās vietas ieguvēja Zane Paula, ar jauno uzvārdu pakāpjoties par vietu augstāk nekā pērn. Latvijas čempionātā (LČ) 100 kilometros šosejā vairāk nekā 40 sieviešu konkurencē sudrabu un bronzu sadalīja komandas biedrenes – jau pieminētā Zane Paula un pēc ģimenes pieauguma uz šosejas atgriezusies Ieva Grīniece.

 

2014.gadā atjaunotā skrējiena deviņu gadu vēsturē pirmo reizi kādam no vīriem izdevās izcīnīt otro uzvaru, pie kam Toms Komass to izdarīja divus gadus pēc kārtas, kļūstot arī par čempionu 100 kilometros. Pirms gada jelgavnieks atgriezās no Vācijas uz dzīvi Latvijā dažas stundas pirms starta, savukārt šogad skrējējs noņēma sākotnēja līdera lāstu, uzvarot pēc tam, kad Juglā kā pirmais ir izskrējis no Rīgas. Pēdējos gados tas nevienam nebija izdevies. Stirnubuka pērnā gada Vilka distances vicečempionam tas bija pa spēkam un tagad varēs gatavoties pasaules čempionātam (PČ) 100 kilometros, kas augusta izskaņā pulcēs labākos Vācijā.

 

Rīga-Valmiera ir magnēts, kas pievelk un agrāk vai vēlāk Latvijas skrējēji ārpus dzimtenes nokļūst trasē vai tās malā. Trases rekordiste un Spartatlona aktuālā uzvarētāja Diāna Džaviza un dažām dienām ieradās Latvijā, lai pēc kopējas himnas nodziedāšanas palaistu trasē skrējējus un pēc tam kontrolpunktos atbalstītu savu audzēkni debitanti Ingu Brusovu.

 

Savukārt šoruden Spartatlonā debitēs Uģis Dātavs un Aivars Bondars. Uģis Dātavs, ieradies speciāli no Anglijas, izcīnīja bronzas medaļu, palaižot sev priekšā sudrabā krāsoto Arti Šauriņu, kas no pagājušā gada augstās piektās vietas spēja pakāpties par trim vietām. No darbiem Somijā uz dažām dienām mājās pārradās un ar ceturto vietu atzīmējās Elvijs Menniks, kurš vēl nebija atguvies no aprīļa beigu un maija sākuma trieciencikla, kad uzvarai Supervaroņu “Backyard Ultra” sekoja apreibinošie 132 kilometri 12 stundās ap Māras dīķi. Pieminētais jēkabpilietis Aivars Bondars palika uzreiz aiz Voldemāra Lejnieka, tomēr netiekot pieciniekā, kas iepriekš aizsniegts divreiz.

 

Neizpalika arī cīņa par desmitnieku, kur var nepietikt ar finišu 10 stundās. Interesanti, ka divus pēdējos gadus 9. un 10.vietu kā sarunājuši ieņēma sprinta ātrumposma cienītāji Dmitrijs Ničipors un Didzis Brauns. Pirmajam šī bija otrā uzvara distances noslēdzošajos septiņos kilometros un devītais finišs devīto gadu pēc kārtas gluži tāpat kā izturībniekam Mārtiņam Sirmajam. Tikmēr pērnā gada Spartatlona pieveicējam Didzim Braunam šīs bija astotais finišs pēc kārtas. Starp citu, ultru lielmeistars Pēteris Cābulis septembrī atgriezīsies Spartatlona trasē, mēģinot finišēt trešo reizi, bet Sīmaņa baznīcas durvju Kliņķi nupat skāra piekto reizi. Septembrī 24 stundu EČ Latvijas izlases kreklā skries ne tikai pieminētie Elvijs Menniks un Didzis Brauns, bet arī pašmāju vadošais “Backyard Ultra” eksperts Ritvars Kalniņš, kurš izcīnīja septīto vietu savā septītajā finišā un visticamāk šonedēļ Gaiziņkalnā Stirnubukā atradīsies Lūša distancē, rādot piemēru Valmieras komandai “Skrienam kopā”.

 

Kopā 103 skrējēji jeb 79 procenti no 131 startējušā dalībnieka skāra Sīmaņa baznīcas durvju Kliņķi. Savu vienpadsmito finišu realizēja leģendārais Viktors Suborins, kura joprojām visu laiku ceturto labāko rezultātu (8:03:45) šoreiz neviens neaizsniedza. Ņemot vērā pirmos piecus skrējienus 1989.-1993.gados, lielmeistara kontā ir divas uzvaras un vairāk ir tikai Georgam Jermolajevam, kura trim panākumiem vistuvāk tagad ir Toms Komass ar diviem trimfiem skrējienā līdz Kliņķim.

 

Tikmēr nūjotāja Vivita Ruņģe pierādīja, ka distance veicama kontrollaika 19 stundās, jo neskrienot no Rīgas līdz Valmierai tikai 14 stundās un 40 minūtēs. Grobiņnieks Imants Ločmelis trasē pavadīja nepilnas 16 stundas, arī demonstrējot, ka ir iespējams neskriet un finišēt kontrollaikā ar krietnu rezervi.

 

Ducis skrējēju, tostarp pieminētie Didzis Brauns, Vita Devjatņikova un Toms Komass startēja sacensībās, ziedojot 107 eiro desmitgadīgās Kristas Spirģes rehabilitācijai bērnu centrā “Poga” pēc mugurkaula operācijas gada sākumā Vācijā. Tāpat vairums skrējēju ziedoja labdarībai, atvēlot dažādas naudas summas ziedojumu kastītei, kas bija novietota pirms starta Latvijas Universitātē un pēc tam finišā pie Sīmaņa baznīcas. Taču čempions Toms Komass pēc uzvaras paziņoja, ka savu balvu GARMIN Fēnix 7X Sapphire Solar 999,99 eiro vērtībā atvēl labdarības izsolei, kas šonedēļ līdz svētdienai pieejama biedrības “Ultrataka” sociālā tīkla “Facebook” lapā.

 

Plānots, ka otrdien, 21.jūnijā Rīga-Valmiera preses konferencē Ziedot.lv bērnu rehabilitācijas centrā Poga, kurā uzzināsim kopējo saziedoto summu Kristas rehabilitācijai, Toms pasniegs jaudīgo sporta viedpulksteni labdarības izsoles uzvarētājam.

 

Sacensības noslēdzas, labdarība turpinās. Par to parūpējās arī virkne atbalstītāju, tostarp ražotne “Wenden Furniture”, kas dāvāja ātrāko trijniekam koka krēslus tikai tāpēc, ka skrējēju sabiedrība palīdz Vidzemes bērniem ar kustību traucējumiem. Labdarības formātu novērtē Latvijas Universitāte, ultradzēriens “Coca-Cola” un “Smiltenes piens” kefīrs un citi skrējēju draugi. Lai arī trases rekordi šoreiz izpalika, “Aerify Technolgoies” sola arī turpmākajos gados apdrošināt Pētera Grīviņa un Diānas Džavizas labākos panākumus ar atjaunošanās zābakiem.

Pandēmijai mazinoties, finišā skrējēji un brīvprātīgie palīgi baudīja “Čipsis un Dullais” koncertu. Nākamgad jubilejas, desmito atjaunoto Rīga-Valmiera pavadīsim Dziesmu svētku atmosfērā. Tiekamies takās!

 

RV107km TOP 3 kungi:

8:25:28 Toms Komass

8:32:17 Artis Šauriņš

8:42:39 Uģis Dātavs

 

RV107km TOP 3 dāmas:

10:00:18 Viktoriia Nikolaienko-Bryantseva (Ukraina)

10:03:55 Vita Devjatņikova

10:54:05 Zane Paula

 

LČ 100km medaļnieki:

7:49:50 Toms Komass

7:56:04 Artis Šauriņš

8:07:09 Uģis Dātavs

 

LČ 100km medaļnieces:

9:22:42 Vita Devjatņikova

10:08:19 Zane Paula

10:37:37 Ieva Grīniece

 

RV107 Goda plāksne

Viktors Suborins (11 finiši)

Dmitrijs Ničipors (9)

Mārtiņš Sirmais (9)

Georgs Jermolajevs (8)

Didzis Brauns (8)

Inta Zīriuse (7)

Ritvars Kalniņš (7)

Top