Atskats uz semināru “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”

2024.gada 17.maijā tika aizvadīts ikvienam sportistam noderīgs seminārs “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”. Seminārs tika veidots sadarbojoties Latvijas taku skriešanas darba grupai ar Latvijas Antidopinga biroju. 1h28min garais

Taku skrējēju kopienas kopēja Whatsapp lietotnes grupa (Community)

WhatsApp lietotnes pieslēgšanās saite - spied.šeit.lv Sen atpakaļ, bija maz veidu, kā sazināties ar cilvēkiem, kā informēt lielāku cilvēku kopienu. Mūsdienās ir tik ļoti daudz dažādu informācijas avotu, ka ir

17.maijā tiek rīkots tiešsaistes seminārs “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”

Taku skriešanas darba grupa sadarbībā ar Latvijas Antidopinga biroju 17.maijā organizē semināru “Sarunas par antidopinga jautājumiem taku skriešanas sportā”.  Mērķis ar atklātām sarunām un diskusijām sniegt skrējējiem plašāku informāciju par

Zelta līmenī valsts svētkos startē labdarības Rīga-Valmiera 107 km

Labdarības formātā skrējiensoļojums atzīmē desmitgadi un šogad pulcē 215 dalībniekus no 10 valstīm. Dažas dienas pirms pasākuma piecgadīgā valmierieša Regnāra rehabiltācijai ziedojumos savākti pieci tūkstoši eiro. links Līdz Sīmaņa baznīcas

Bērziņš un Armane labākie Latvijas komandā pēdējā startā PČ taku un kalnu skriešanā

Sestdien, 10. jūnijā, Austrijā Insbrukā noslēdzošajā pasaules čempionāta kalnu un taku skriešanas disciplīnā labākā Latvijas komandā bija šogad visos trijos posmos populārajā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” Lūša distancē uzvarējušie

Sākums / Uncategorized / Zelta līmenī valsts svētkos startē labdarības Rīga-Valmiera 107 km

Zelta līmenī valsts svētkos startē labdarības Rīga-Valmiera 107 km

Labdarības formātā skrējiensoļojums atzīmē desmitgadi un šogad pulcē 215 dalībniekus no 10 valstīm. Dažas dienas pirms pasākuma piecgadīgā valmierieša Regnāra rehabiltācijai ziedojumos savākti pieci tūkstoši eiro. links Līdz Sīmaņa baznīcas durvju kliņķim skries arī DJ Toms Grēviņš, iesaistoties paralēlā labdarības projektā, piesaistot līdzekļus pretvēža zālēm Sindijai no Vērgales Dienvidkurzemes novadā.

Pirmo reizi debitantu skaits pārsniegs simboliskos 107 dalībniekus. Pirmo reizi trasē kādā no kontrolpunktiem dalībnieki tiks pie saldējuma. Pirmo reizi daiļā dzimuma pārstāve stūrēs pulksteņauto ar rezultātu tablo uz jumta. Šis gods tiks ziņu cilvēkam Evijai Sreičai. 11 gadu laikā, kopš atjaunots skrējiens, pirmo reizi startu pusnaktī uz sestdienu dos Rīgas mērs. 

107 kilometru labdarības skrējiens Rīga-Valmiera šogad risināsies 11.gadu pēc kārtas, taču neskaitāmi notikumi 4.maijā gaidāmi pirmo reizi. Iepriekšējo 10 gadu nogrieznī skrējiena organizatoru un dalībnieku kopdarbs novērtēts ar zelta kvalitātes zīmi (Gold label), ko piešķir starptautiskā ultraskrējēju asociācija (IAU). Nekad iepriekš dalībnieku skaits nav pārsniedzis divus simtus. Pirmo reizi skrējiens risināsies ne tikai maija mēnesī, bet Latvijas atjaunošanas svētku dienā. Labdarības formāts vāc līdzekļus diviem mērķiem, par vienu rūpējoties skrienošajai radiopersonībai Tomam Grēviņam.

72 gadu vecumā 13.reizi Valmieru mēģinās sasniegt kādreizējais trases rekordists Viktors Suborins, kuram jau 40 gadus pieder Latvijas rekordists diennakts skrējienā (258,845 km). Desmit finišus pēc kārtas mēģinās paturpināt visai jauneklīgie Mārtiņš Sirrmais un Dmitrijs Ničipors, kurš savulaik atsevišķā reizē spējis ielaisties pat labāko trijniekā. Par diviem finišiem mazāk ir ražīgākai dāmai Intai Zīriusei, cenšoties līdz Sīmaņa kliņķim tikt devīto reizi. Tikpat reizes līdz mājām būs aizskrējis valmierietis Ritvars Kalniņš, kuram pirms pāris nedēļām Jēkabpilī izdevās nosargāt uzvaru pagalma ultrasacensībās “Lūša pēdās”, pieveicot 221 kilometru 33 stundās “Backyard Ultra” formātā. 

Leģenda vēsta, ka vēsturiskais skrējiensoļojums Rīga-Valmiera dzima 1989.gada 27.augustā trīs dienas pēc vērienīgā Baltijas ceļa divu draugu derību rezultātā un pēc pieciem gadiem apklusa 1993.gadā līdz ar Trīszvaigžņu spēļu sarīkošanu. Pēc 21 gadu klusuma 2014.gada agrā pavasarī tika atjaunots 107 kilometru skrējiens no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sīmaņa baznīcai Valmierā. Finišs tiek ieskaitīts pēc durvju kliņķa skaršanas 19 stundu kontrollaikā.

Trīs uzvaras pēc kārtas un Rīga-Valmiera 107 km trases rekords (7:41:38) pieder jelgavniekam Tomam Komasam, kuram ir viedoklis, ka iepriekšējā gada čempionam ir pienākums startēt nākamajā gadā un mēģināt aizstāvēt savu titulu. Tiesa, distancē dosies gandrīz visi labākie, kuri skrēja rekordiem bagātajā pagājušajā gadā. Pērn ventspilnieks Oļegs Gurejevs (7:52:19) noskrēja visu laiku otro labāko rezultātu, pārspējot iepriekšējo trases rekordu, taču nācās palikt jaunā rekorda ēnā. Pērn bronzu izcīnījušais Jevgēņijs Stepanovs (8:32:18) samērā ilgi bija līderis, bet palika trešais un pieteicās šī gada sacīkstēm, taču uz starta visdrīzāk neizies kaula stresa lūzuma dēļ un varēs sekot tiešraides rezultātiem no malas.

Par medaļām šogad cīnīsies arī Elvijs Menniks, kuram šogad divas uzvaras 24 un 12 stundu sacensībās Somijā februārī un Rīgā aprīlī. Pirms nedēļas pierīgā dzīvojošais gargabalnieks bija oficiālais tempa turētājs Kauņas maratonā (3h15 min), šādu pašu tempu nodrošinot šomēnes gaidāmajā Rīgas maratonā, bet nedēļu vēlāk ar augstākajiem mērķiem startējot arī Rojas diennakts skrējienā.

Pērn pieciniekā bija startu izcēlušais Artis Šauriņš, kurš, protams, pieteicās arī šogad, taču pēc 12 stundu skrējiena ap Māras dīķi pārkvalificējās brīvprātīgo palīgu rindās un sacensību gaitā darbosies kā evakuators tiem, kuri savus spēkus būs pārvērtējuši. Kā īpašais viesis no Lielbritānijas piemināms Spartatlona finišētājs Uģis Dātavs, kuram pērn izdevās iekļauties deviņās stundās (8:59:11). Pirms gada TOP10 noslēdza Aijens Trušins, kuram gadu mijā Taivānā pasaules čempionā (PČ) 24 stundu skrējienā izdevās labākais starts Latvijas komandā.

Kā tumšie zirdziņi minami uzlēcošās zvaigznes Kristaps Čehovičs un Klāvs Stankevics, kuri spēcīgi iesākuši sacensību sezonu pirmajos Stirnubuka posmos.

Dāmu konkurencē uz starta līnijas tiksies divas trases rekordistes – pērnā gada uzvarētāja un visu laiku labākā rezultāta uzrādītāja Vita Devjatņikova (9:09:45), kurai piecos startos ir trīs uzvaras. Savukārt divkārtējai Spartatlona uzvarētājai un Latvijas rekodistei 100 kilometros (7:53:16) un 24 stundu skrējienā Diānai Džavizai būs atgriešanās pēc četriem gadiem. Vīnē dzīvojošai salacgrīvietei kontā ir divas startos izcīnītas divas uzvaras pēc kārtas, abas reizes labojot iepriekšējo sieviešu rekordu. Visticamāk valsts svētkos varētu pārspēt savu 2020.gada rezultātu (9:21:49).

Zelta kvalitātes zīmi piešķir par augstvērtīgiem rezultātiem un Rīga-Valmiera par tiem gādās ātrāko dāmu sīvā cīņa par medaļām. Starta protokolā ir pērnā gada bronzas īpašniece Kristīne Troņenkova no Mārupes, kā arī ceturtā ātrākā dāma Gita Muceniece no Rundāles, kuras kontā ir svaiga uzvara jau pieminētajā Jēkabpils pagalma ultramaratonā ar veiktiem 140 kilometriem 21 stundā. Tuvu 200 kilometriem zemgaliete decembrī bija PČ diennakts skriešanā. Medaļu pretendentu pulkam pieskaitāmas arī PČ startējušās 24 stundu skrējējas Zane Kaspere un Alise Šaburova.

Piebilstams, ka Rīgā ieradīsies Vācijas izlases pārstāve Simona Durija (Simone Durry), kurai decembrī Taivānā izdevās veikt vairāk nekā Latvijas vīriem (220,389) un tas nebija viņas labākais 2023.gada 24 stundu rezultāts.  

Kopumā ārzemju viesi gaidāmi no teju 10 valstīm, tostarp visai tālās Bulgārijas. Tuvāku ceļu no Ādažu militārās bāzes mēros 11 spāņu NATO kontingenta karavīri. Vēl būs lietuvieši un vietējie ārzemnieki no ASV, Beļģijas, Nīderlandes un Ukrainas.

Par augstām vietām necīnīsies, bet finišu otrajā mēģinājumā cer sasniegt Ķekavas novada mērs Juris Žilko. Divreiz Valmieru sasniedzis Valmieras mērs Jānis Baiks tandēmā ar olimpieti Jolantu Dukuri, kuras dēls šogad būs viens no jaunākajiem dalībniekiem uz Valmieras šosejas. 

Rīga-Valmiera nebūs vienīgais tautas sporta pasākums Valsts atjaunošanas svētkos. Viens no iespaidīgākajiem būs Ginesa rekordista Velomena rīkotais 580 kilometru velobrauciens pāri Latvijai no Zilupes līdz Bernātiem.

 

Top