Bērziņš un Armane labākie Latvijas komandā pēdējā startā PČ taku un kalnu skriešanā

Sestdien, 10. jūnijā, Austrijā Insbrukā noslēdzošajā pasaules čempionāta kalnu un taku skriešanas disciplīnā labākā Latvijas komandā bija šogad visos trijos posmos populārajā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” Lūša distancē uzvarējušie

PČ taku skriešanā garajā distancē atzīstams veikums Boldānei, kontrollaikā finišē arī Grīviņš

Vakar Insbrukā notiekošajā pasaules čempionātā taku un kalnu skriešanā grūtajā, garajā 87km distancē kontrollaikā no Latvijas finišu sasniedza šogad “Stirnu bukā” trijniekā tikušie – Linda Boldāne, kurai 50. vieta, un

Pasaules čempionātā kalnu un taku skriešanā 45km distancē Latvijas pārtāvji pie simtnieka

Otrajā dienā pasaules čempionātā taku un kalnu skriešanā, kas norisinās Austrijas pilsētā Insbrukā, 45km distancē labākos rezultātus Latvijas izlases rindās uzrādīja Kārlis Eiduks ar 104. vietu vīriešu konkurencē un Ivita

Pasaules čempionātā taku skriešanā “Vertical” distancē labākie no Latvijas Daugulis un Armane

Vakar, 7. jūnijā, pirmajā sacensību dienā pasaules čempionātā kalnu un taku skriešanā 7,1km distancē pret kalnu vairāk nekā simts dalībnieku vidū labākie no Latvijas bija 86. un 69. vietu ieguvušie

Jubilejas džemperis tikai RV107 finišētājiem

Lepojamies paziņot, ka katrs Rīga-Valmiera 2023 finišētājs saņems īpaši ekskluzīvu džemperi (!!!) par godu 10 gadu jubileju, ko atzīmēsim ar nepārtraukto skrējienu sēriju kopš 2014.gada, kad atjaunojām vēsturisko gladiatoru pastaigu,

Sākums / Jaunumi / Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera 107km dalībnieku pirmsstarta informatīvais biļetens 2022

Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera 107km dalībnieku pirmsstarta informatīvais biļetens 2022

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam?

1. Sacensību numurus varēs saņemt Latvijas Universitātes (LU) centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19 pirms starta piektdienas, 10.jūnija vakarā no plkst. 22:00 līdz 23:00.

2. LU varēs nodot paciņas kontrolpunktiem (KP) un mantas pārvešanai uz finišu. Dalībniekiem pašiem ir jāsagatavo paciņu marķējums, norādot KP:

KP1 Garkalne (22 km)

KP2 Sēnīte (36 km)

KP3 Ragana (45 km)

KP5 Brasla (63 km)

KP6 Stalbe (77 km)

KP8 Rubene (93 km)

Lūgums ievērot saprātīgus sūtījumu izmērus.

3. Reģistrācija notiks divās plūsmās jeb divās atdalītās rindās pēc dalībnieku numuriem. Saraksts ar dalībnieku numuriem būs pieejams LU, kā arī

https://ultrataka.lv/ultras/riga-valmiera/dalibnieku-saraksts/

4. Atceries par obligāto ekipējumu – drošības veste ar atstarojošiem elementiem (apģērbs ar atstarojošiem elementiem neaizstāj drošības vesti), strādājošs pieres lukturis, uzlādēts mobilais tālrunis, 20 EUR un krūzīte, kas būs nepieciešama kontrolpunktos, jo, domājot par vidi, mazināsim atkritumus un uzpildīsim Tavu līdzpaņemto dzēriena trauku. Neaizmirsti, ka obligāto ekipējumu var pārbaudīt arī trasē skrējiena laikā, jo drošība vienmēr ir pirmajā vietā! Drošības vestei jābūt mugurā līdz finišam.

5. Pirms himnas dziedāšanas Mika Vilsona vadībā turpināsim pērn Rīga-Valmiera 107km aizsākto tradīciju – ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

6. Starts tiks dots pie Brīvības pieminekļa pusnaktī no 10. jūnija uz 11. jūniju – no piektdienas uz sestdienu. Dalībniekus trasē laidīs trases rekordiste un Spartatlona uzvarētāja Diāna Džaviza, speciāli ierodoties Latvijā uz skrējienu Rīga-Valmiera 107km.

7. Turpināsim pērn iesākto tradīciju, līderus trasē ar pulksteni uz jumta pavadot ar elektroauto “Lexus”.

8. Dalībnieku starpfinišu un finiša rezultātiem tiešsaistē varēs sekot:

http://rezultati.ultrataka.lv/

Laika ņemšanas iekārtas un dalībnieku numuru čipus nodrošina lieldraugs “Stirnubuks” un “PlatformaRacing”. Trases GPX fails atrodas šeit – http://bit.ly/RV107-GPX

9. Skrējiena laikā jāievēro visi CSN. Rīgā kustība notiek pa gājēju trotuāru labajā Brīvībās ielas pusē. Pirms Juglas kanāla, izmantojot gājēju tuneli, skrējēji nokļūst ielas pretējā pusē un turpmāko distanci veic pa brauktuves kreiso nomali.

10. Lai trases rekords nejustos gana ērti, līderus cauri Rīgai pavadīs divas ceļu policijas ekipāžas. Skrējēji, kas atradīsies starp abām automašīnām, drīkstēs pārvietoties pa brauktuves pirmo joslu. Pārējie dalībnieki, kas būs aiz otrā auto skrien pa trotuāru un apstājas pie luksofora sarkanās gaismas.

11. Pēc Brīvības ielas šķērsošanas kustība visu laiku notiks pa kreiso ceļa pusi. Arī Valmierā, skrienot cauri pilsētai, jāvirzās pa trotuāru ielas kreisajā pusē, un pretī veikalam “Valleta” jāšķērso iela pa gājēju pāreju, lai pēc 100 metriem sasniegtu finišu.

12. Garkalnē dzelzsceļa sliežu šķērsošana notiks uzreiz aiz pirmā kontrolpunkta, kur nakts preču vilcienu satiksme būs speciāli apturēta un darbosies “Latvijas Dzelzceļš” darbinieki, lai sniegtu drošību katram skrējējam no līdera līdz noslēdzošajiem izturībniekiem.

13. Palīdzība no reģistrētas atbalsta personas drīkst būt tikai oficiālajos sacensību KP. Satiksmes kavēšana uz šosejas nav pieļaujama. Atbalsts trasē nav atļauts!

14. Vietā, kur Tallinas šoseja šķērso Vidzemes šoseju, un veloceliņš pagriežas pa kreisi uz Ādažu pusi, jāšķērso atdalošā barjera un brauktuve, lai turpinātu kustību pa Vidzemes šoseju.

15. Nolikumā minētās vietās trasē izvietoti deviņi KP, kuros ir jāierodas nolikumā minētajos darba laikos. Ierodoties pēc noteiktā laika, dalībnieks sacensības neturpina.

16. Augstākminētajos sešos KP (biļetena otrais punkts) varēs saņemt savas marķētās paciņas. Šajos KP darbosies Ultratakas restorāni, kur būs pieejami gan ēdieni, gan dzērieni, ko sarūpējuši sacensību atbalstītāji – “Maxima”, “Coca-Cola”, “Ķelmēni” un “Isostar”.

17. Noslēdzošais KP novietots precīzi pie 100 km atzīmes, kurā tiks fiksēts rezultāts Latvijas čempionātā (LČ) 100km šosejas skrējienā. Rezultāti tiks ņemti vērā kā atlases kritērijs Latvijas izlases veidošanā Pasaules un Eiropas čempionātiem ultra garajās distancēs, it īpaši 100 km skrējienā. No šīs laika ņemšanas vietas sāksies “Osveikals.lv” speciālais septiņu kilometru “INOV8” ātrumposms ar specbalvu abiem dzimumiem – 100 eiro dāvanu karti.

18. Ik pēc pieciem kilometriem uz šosejas A3 ir precīzas kilometru atzīmes, sākot no “RV 40 km”. Trase ir sertificēta un skrējiens ir ieguvis starptautiskās ultramaratonu asociācijas (IAU) kvalitātes zīmi “BRONZE label”.

19. Izstāšanās gadījumā dalībniekiem jāinformē sacensību sekretariāts, zvanot vai sūtot īsziņu uz dalībnieku numura norādīto telefona numuru (+371 28 32 60 70). Šajā gadījumā dalībnieki no trases tiks uzņemti organizatoru evakuācijas transportā, nogādāti finišā, kur saņems savas mantas un vajadzības gadījumā tiks nogādāti organizatoru nodrošinātajās atpūtas telpās.

20. Par izstāšanos jāziņo arī gadījumā, ja netiek izmantots organizatoru evakuācijas pakalpojums.

21. Finišā dalībniekiem pasniegsim leģendārās ābolu strūdeles un Smiltenes Piena spēka kefīru. Dalībniekiem, kas finišējuši saviem spēkiem tiks atgriezta drošības nauda 20€.

22. Drošības nauda tiks atgriezta tikai sacensību dienā Valmierā.

23. Sadarbībā ar fondu Ziedot.lv finišā būs novietota ziedojumu kastīte mazās Kristas Spirģes rehabilitācijai pēc mugurkaula operācijas gada sākumā Vācijā. Aicinām dalībniekus atgriezto drošības naudu novirzīt cēliem labdarības mērķiem.

24. Skrējiena sargeņģelis Krista finišā sagaidīs ātrākos vīrus un dāmas, kā arī piedalīsies apbalvošanas ceremonijā.

25. Dalībnieku ēdināšanu pēc finiša nodrošina ģimenes picērija “Vīnkalni Pils Māja”, kur šoreiz piedāvāsim gardu zupu, taču varēs baudīt arī citus itāļu ēdienus. Savukārt aktīvās atpūtas centrs “Eži” rūpēsies par Tavu labsajūtu Sīmaņa baznīcas pakājē.

26. Pēc finiša dalībniekiem būs iespēja izmantot Valmieras 5. vidusskolas telpas (Raiņa ielā 3), kur būs pieejamas dušas, ģērbtuves, atpūtas telpa un masāža. Ieeja skolā pa sporta kompleksa durvīm. Skola būs atvērta no 6:00 līdz 18:30. Atrašanās vieta ir 350 metru attālumā no finiša zonas. Ieeja pa sporta kompleksa durvīm. Nokļūšanas plāns sekojošs:

https://ej.uz/valmieras5vsk

27. Rekomendējam nodrošināties ar segu vai guļammaisu, ko var nosūtīt uz finišu kopā ar citām mantām. To varēsiet izmantot skolas atvēlētajās atpūtas telpās.

28. Apbalvošanas ceremonija paredzēta plkst. 19.00 finiša zonā, kur klātesošo vidū tiks izspēlēta loterija.

29. Pēc apbalvošanas ceremonijas uz galvaspilsētu dosies speciālais autobuss “Valmiera-Rīga” no pieturas “Kliņķis”. Biļetes (cena 7 eiro) būs iespējams iegādāties finišā. Vietu skaits ierobežots.

30. Rezultāti tiks publicēti statistik.d-u-v.org un ultrataka.lv, tikmēr sociālā tīkla “Strava” lietotāji varēs cīnīties par tituliem atsevišķos trases posmos un segmentos starp kontrolpunktiem.

31. Atbalstītāji novērtē labdarības skrējiena formātu, tamdēļ arī balvas būs vērienīgas. “Aerify Recovery Techologies” apdrošinās Pētera Grīviņa (07:59:02) un Diānas Džavizas (09:21:49) pāris gadus nesenos trases rekordus. Abi uzvarētāji no “Garmin” saņems jaunos šī gada sporta pulksteņus “Fēnix 7 Sapphire Solar”. Finišā pārsteigumu no ledusskapja katram sola “Kokmuiža”. Trijniekam balvas tiks no “Sportland”, “Wenden Furniture”, savukārt no “Fox Pace” sarūpēs dāvanu karti loterijai starp tiem, kas pārspēs atjaunotā skrējiena pirmās sieviešu uzvarētājas Daces Veipas labāko rezultātu (11:12:24). “Apotheka” nodrošinās sacensību mediķi ar nepieciešamajiem materiāliem. Par spēka rupjmaizi piekto gadu pēc kārtas rūpēsies “Ķelmēni”. Savu artavu ātrākajiem dos “Sporta laboratorija”, “Compressport”, savukārt “Scott” bez karbona kedām balvās piedāvā 25 procentu atlaidi visiem Rīga-Valmiera dalībniekiem veikalā “xMove.run”. Loterijai balvas sarūpējuši “Pulsometrs.lv”, “Isostar” un “Angico”, ar kura dizaina vestēm mēs skrienam pa šoseju un rūpēs par savu dzīvību. Lielākais paldies sakāms Valmieras pilsētas pašvaldībai par viesmīlīgo ultramaratonistu uzņemšanu.

32. Citiem jaunumiem un videotiešraidēm no trases seko līdzi

https://www.facebook.com/ultrataka.lv/

https://www.instagram.com/ultrataka.lv/

33. Visbeidzot pasākuma programma Valmierā:

7.50-8.20 Uzvarētāju sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

9.00 Ziedu ceremonija vīriešiem

9.20-9.50 Ātrāko dāmu sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

11.00 Ziedu ceremonija sievietēm

Visas dienas garumā līdz pl.19.00 finišētāju sagaidīšana.

18.00 uz skatuves grupa “Čipsis un Dullais”

Valmieras 5.vidusskolā visas dienas garumā līdz pl.18.00 dušas un masāža

19.00 apbalvošanas ceremonija:

Latvijas čempionāts 100 km šosejas skrējienos

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 107 km

Loterija un pateicība brīvprātīgajiem palīgiem

19.30 Speciālais autobuss Valmiera-Rīga no pieturas “Kliņķis”

Tiekamies uz šosejas #RV107

Top