Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera 107km dalībnieku pirmsstarta informatīvais biļetens 2022

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam? 1. Sacensību numurus varēs saņemt Latvijas Universitātes (LU) centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19 pirms starta piektdienas, 10.jūnija vakarā no plkst. 22:00 līdz 23:00.

Sākusies taku skrējēju atlase PČ Taizemē

Publicēts nolikums dalībnieku atlasei startam Latvijas izlasē šī gada 11.-14.novembrī World Mountain & Trail Running Championships, kas risināsies Taizemē Tāpat ultrataka.lv apkopots kandidātu saraksts pēc 1.augusta datiem ITRA - International

Rīga-Valmiera 2021 krīt rekords – dvīņiem Tomam un Edžum saziedo 5549 eiro

Rīga-Valmiera 107km dalībnieki un brīvprātīgie palīgi šogad saziedoja 5549 eiro, kas labdarības skrējiena septiņu gadu vēsturē ir jauns rekords. Dvīņu mamma Jana pēc Rīga-Valmiera 107km un svinīgā pasākuma Ziedot.lv

Rīga-Valmiera 2021 pārliecinoši triumfē Toms Komass un Vita Devjatņikova

Atnāca, ieraudzīja un uzvarēja. Visu laiku karstākais Rīga-Valmiera ieies vēsturē ar termoizturīgākajiem skrējējiem un pirmajiem dvīņiem, kuru rehabilitācijai tika vākti līdzekļi. Atjaunotā skrējiena astoņu gadu vēsturē noskaidrots nu jau astotais

LČ 100 kilometros startē 166 skrējēji

Sestdienas, 17.jūlija rītā Valmierā tiks noskaidroti jaunie Latvijas čempioni 100 kilometru skrējienā, kurā startēs 166 Rīga-Valmiera dalībnieki. Pagājušā gada uzvarētāji Pēteris Grīviņš (7:25:02) no Raunas un Austrijā dzīvojošā Diāna Džaviza

Sākums / Jaunumi / Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera 107km dalībnieku pirmsstarta informatīvais biļetens 2022

Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera 107km dalībnieku pirmsstarta informatīvais biļetens 2022

Kas jāzina skrējiensoļojuma „Rīga – Valmiera” dalībniekam?

1. Sacensību numurus varēs saņemt Latvijas Universitātes (LU) centrālajā ēkā, Raiņa bulvārī 19 pirms starta piektdienas, 10.jūnija vakarā no plkst. 22:00 līdz 23:00.

2. LU varēs nodot paciņas kontrolpunktiem (KP) un mantas pārvešanai uz finišu. Dalībniekiem pašiem ir jāsagatavo paciņu marķējums, norādot KP:

KP1 Garkalne (22 km)

KP2 Sēnīte (36 km)

KP3 Ragana (45 km)

KP5 Brasla (63 km)

KP6 Stalbe (77 km)

KP8 Rubene (93 km)

Lūgums ievērot saprātīgus sūtījumu izmērus.

3. Reģistrācija notiks divās plūsmās jeb divās atdalītās rindās pēc dalībnieku numuriem. Saraksts ar dalībnieku numuriem būs pieejams LU, kā arī

https://ultrataka.lv/ultras/riga-valmiera/dalibnieku-saraksts/

4. Atceries par obligāto ekipējumu – drošības veste ar atstarojošiem elementiem (apģērbs ar atstarojošiem elementiem neaizstāj drošības vesti), strādājošs pieres lukturis, uzlādēts mobilais tālrunis, 20 EUR un krūzīte, kas būs nepieciešama kontrolpunktos, jo, domājot par vidi, mazināsim atkritumus un uzpildīsim Tavu līdzpaņemto dzēriena trauku. Neaizmirsti, ka obligāto ekipējumu var pārbaudīt arī trasē skrējiena laikā, jo drošība vienmēr ir pirmajā vietā! Drošības vestei jābūt mugurā līdz finišam.

5. Pirms himnas dziedāšanas Mika Vilsona vadībā turpināsim pērn Rīga-Valmiera 107km aizsākto tradīciju – ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

6. Starts tiks dots pie Brīvības pieminekļa pusnaktī no 10. jūnija uz 11. jūniju – no piektdienas uz sestdienu. Dalībniekus trasē laidīs trases rekordiste un Spartatlona uzvarētāja Diāna Džaviza, speciāli ierodoties Latvijā uz skrējienu Rīga-Valmiera 107km.

7. Turpināsim pērn iesākto tradīciju, līderus trasē ar pulksteni uz jumta pavadot ar elektroauto “Lexus”.

8. Dalībnieku starpfinišu un finiša rezultātiem tiešsaistē varēs sekot:

http://rezultati.ultrataka.lv/

Laika ņemšanas iekārtas un dalībnieku numuru čipus nodrošina lieldraugs “Stirnubuks” un “PlatformaRacing”. Trases GPX fails atrodas šeit – http://bit.ly/RV107-GPX

9. Skrējiena laikā jāievēro visi CSN. Rīgā kustība notiek pa gājēju trotuāru labajā Brīvībās ielas pusē. Pirms Juglas kanāla, izmantojot gājēju tuneli, skrējēji nokļūst ielas pretējā pusē un turpmāko distanci veic pa brauktuves kreiso nomali.

10. Lai trases rekords nejustos gana ērti, līderus cauri Rīgai pavadīs divas ceļu policijas ekipāžas. Skrējēji, kas atradīsies starp abām automašīnām, drīkstēs pārvietoties pa brauktuves pirmo joslu. Pārējie dalībnieki, kas būs aiz otrā auto skrien pa trotuāru un apstājas pie luksofora sarkanās gaismas.

11. Pēc Brīvības ielas šķērsošanas kustība visu laiku notiks pa kreiso ceļa pusi. Arī Valmierā, skrienot cauri pilsētai, jāvirzās pa trotuāru ielas kreisajā pusē, un pretī veikalam “Valleta” jāšķērso iela pa gājēju pāreju, lai pēc 100 metriem sasniegtu finišu.

12. Garkalnē dzelzsceļa sliežu šķērsošana notiks uzreiz aiz pirmā kontrolpunkta, kur nakts preču vilcienu satiksme būs speciāli apturēta un darbosies “Latvijas Dzelzceļš” darbinieki, lai sniegtu drošību katram skrējējam no līdera līdz noslēdzošajiem izturībniekiem.

13. Palīdzība no reģistrētas atbalsta personas drīkst būt tikai oficiālajos sacensību KP. Satiksmes kavēšana uz šosejas nav pieļaujama. Atbalsts trasē nav atļauts!

14. Vietā, kur Tallinas šoseja šķērso Vidzemes šoseju, un veloceliņš pagriežas pa kreisi uz Ādažu pusi, jāšķērso atdalošā barjera un brauktuve, lai turpinātu kustību pa Vidzemes šoseju.

15. Nolikumā minētās vietās trasē izvietoti deviņi KP, kuros ir jāierodas nolikumā minētajos darba laikos. Ierodoties pēc noteiktā laika, dalībnieks sacensības neturpina.

16. Augstākminētajos sešos KP (biļetena otrais punkts) varēs saņemt savas marķētās paciņas. Šajos KP darbosies Ultratakas restorāni, kur būs pieejami gan ēdieni, gan dzērieni, ko sarūpējuši sacensību atbalstītāji – “Maxima”, “Coca-Cola”, “Ķelmēni” un “Isostar”.

17. Noslēdzošais KP novietots precīzi pie 100 km atzīmes, kurā tiks fiksēts rezultāts Latvijas čempionātā (LČ) 100km šosejas skrējienā. Rezultāti tiks ņemti vērā kā atlases kritērijs Latvijas izlases veidošanā Pasaules un Eiropas čempionātiem ultra garajās distancēs, it īpaši 100 km skrējienā. No šīs laika ņemšanas vietas sāksies “Osveikals.lv” speciālais septiņu kilometru “INOV8” ātrumposms ar specbalvu abiem dzimumiem – 100 eiro dāvanu karti.

18. Ik pēc pieciem kilometriem uz šosejas A3 ir precīzas kilometru atzīmes, sākot no “RV 40 km”. Trase ir sertificēta un skrējiens ir ieguvis starptautiskās ultramaratonu asociācijas (IAU) kvalitātes zīmi “BRONZE label”.

19. Izstāšanās gadījumā dalībniekiem jāinformē sacensību sekretariāts, zvanot vai sūtot īsziņu uz dalībnieku numura norādīto telefona numuru (+371 28 32 60 70). Šajā gadījumā dalībnieki no trases tiks uzņemti organizatoru evakuācijas transportā, nogādāti finišā, kur saņems savas mantas un vajadzības gadījumā tiks nogādāti organizatoru nodrošinātajās atpūtas telpās.

20. Par izstāšanos jāziņo arī gadījumā, ja netiek izmantots organizatoru evakuācijas pakalpojums.

21. Finišā dalībniekiem pasniegsim leģendārās ābolu strūdeles un Smiltenes Piena spēka kefīru. Dalībniekiem, kas finišējuši saviem spēkiem tiks atgriezta drošības nauda 20€.

22. Drošības nauda tiks atgriezta tikai sacensību dienā Valmierā.

23. Sadarbībā ar fondu Ziedot.lv finišā būs novietota ziedojumu kastīte mazās Kristas Spirģes rehabilitācijai pēc mugurkaula operācijas gada sākumā Vācijā. Aicinām dalībniekus atgriezto drošības naudu novirzīt cēliem labdarības mērķiem.

24. Skrējiena sargeņģelis Krista finišā sagaidīs ātrākos vīrus un dāmas, kā arī piedalīsies apbalvošanas ceremonijā.

25. Dalībnieku ēdināšanu pēc finiša nodrošina ģimenes picērija “Vīnkalni Pils Māja”, kur šoreiz piedāvāsim gardu zupu, taču varēs baudīt arī citus itāļu ēdienus. Savukārt aktīvās atpūtas centrs “Eži” rūpēsies par Tavu labsajūtu Sīmaņa baznīcas pakājē.

26. Pēc finiša dalībniekiem būs iespēja izmantot Valmieras 5. vidusskolas telpas (Raiņa ielā 3), kur būs pieejamas dušas, ģērbtuves, atpūtas telpa un masāža. Ieeja skolā pa sporta kompleksa durvīm. Skola būs atvērta no 6:00 līdz 18:30. Atrašanās vieta ir 350 metru attālumā no finiša zonas. Ieeja pa sporta kompleksa durvīm. Nokļūšanas plāns sekojošs:

https://ej.uz/valmieras5vsk

27. Rekomendējam nodrošināties ar segu vai guļammaisu, ko var nosūtīt uz finišu kopā ar citām mantām. To varēsiet izmantot skolas atvēlētajās atpūtas telpās.

28. Apbalvošanas ceremonija paredzēta plkst. 19.00 finiša zonā, kur klātesošo vidū tiks izspēlēta loterija.

29. Pēc apbalvošanas ceremonijas uz galvaspilsētu dosies speciālais autobuss “Valmiera-Rīga” no pieturas “Kliņķis”. Biļetes (cena 7 eiro) būs iespējams iegādāties finišā. Vietu skaits ierobežots.

30. Rezultāti tiks publicēti statistik.d-u-v.org un ultrataka.lv, tikmēr sociālā tīkla “Strava” lietotāji varēs cīnīties par tituliem atsevišķos trases posmos un segmentos starp kontrolpunktiem.

31. Atbalstītāji novērtē labdarības skrējiena formātu, tamdēļ arī balvas būs vērienīgas. “Aerify Recovery Techologies” apdrošinās Pētera Grīviņa (07:59:02) un Diānas Džavizas (09:21:49) pāris gadus nesenos trases rekordus. Abi uzvarētāji no “Garmin” saņems jaunos šī gada sporta pulksteņus “Fēnix 7 Sapphire Solar”. Finišā pārsteigumu no ledusskapja katram sola “Kokmuiža”. Trijniekam balvas tiks no “Sportland”, “Wenden Furniture”, savukārt no “Fox Pace” sarūpēs dāvanu karti loterijai starp tiem, kas pārspēs atjaunotā skrējiena pirmās sieviešu uzvarētājas Daces Veipas labāko rezultātu (11:12:24). “Apotheka” nodrošinās sacensību mediķi ar nepieciešamajiem materiāliem. Par spēka rupjmaizi piekto gadu pēc kārtas rūpēsies “Ķelmēni”. Savu artavu ātrākajiem dos “Sporta laboratorija”, “Compressport”, savukārt “Scott” bez karbona kedām balvās piedāvā 25 procentu atlaidi visiem Rīga-Valmiera dalībniekiem veikalā “xMove.run”. Loterijai balvas sarūpējuši “Pulsometrs.lv”, “Isostar” un “Angico”, ar kura dizaina vestēm mēs skrienam pa šoseju un rūpēs par savu dzīvību. Lielākais paldies sakāms Valmieras pilsētas pašvaldībai par viesmīlīgo ultramaratonistu uzņemšanu.

32. Citiem jaunumiem un videotiešraidēm no trases seko līdzi

https://www.facebook.com/ultrataka.lv/

https://www.instagram.com/ultrataka.lv/

33. Visbeidzot pasākuma programma Valmierā:

7.50-8.20 Uzvarētāju sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

9.00 Ziedu ceremonija vīriešiem

9.20-9.50 Ātrāko dāmu sagaidīšana pie Sīmaņa baznīcas

11.00 Ziedu ceremonija sievietēm

Visas dienas garumā līdz pl.19.00 finišētāju sagaidīšana.

18.00 uz skatuves grupa “Čipsis un Dullais”

Valmieras 5.vidusskolā visas dienas garumā līdz pl.18.00 dušas un masāža

19.00 apbalvošanas ceremonija:

Latvijas čempionāts 100 km šosejas skrējienos

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 107 km

Loterija un pateicība brīvprātīgajiem palīgiem

19.30 Speciālais autobuss Valmiera-Rīga no pieturas “Kliņķis”

Tiekamies uz šosejas #RV107

Top